Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ankara Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz, bölgesel incelme uygulamalarına yeni bir bakış getiren bu uygulama, cerrahi müdahaleye gerek duyulmadan Ameliyatsız olarak vücutta istenilen alanlarda bölgesel incelme sağlar. FDA onaylı cihaz ile gerçekleştirilen uygulama, güvenirliği kanıtlanmış ve yüksek hasta memnuniyetine sahiptir.

Soğuk Lipoliz Uygulaması Nasıl Yapılır?

Gerek kadınlarda gerekse erkeklerde çeşitli sebeplerle (beslenme alışkanlıkları, kalıtsal özellikler ve yaşam biçimi vb.) vücudun belli bölge ya da bölgelerinde yağ birikimi görülür. Bu durum arzu edilmeyen estetik görünüme neden olmaktadır. Soğuk lipoliz uygulaması hızlı, pratik ve ağrısız bir şekilde bölgesel yağ birikimlerini ortadan kaldırmaktadır.

Cilt altında biriken yağ dokusunun kontrollü bir şekilde dondurularak kristalize edilmesi ile soğuk lipoliz gerçekleştirilir. Kristalize olan yağ hücreleri ölür ve bu ölü yağ hücreleri çok kısa sürede doğal yollarlar vücut tarafından atılır. Yağ hücrelerinin azalması bu uygulamanın etkisinin kalıcı olmasını sağlar.

Hangi Alanlara Soğuk Lipoliz Yapılabilmektedir?

 • Bel Karın
 • Basen Kalça
 • Kollar Gıdı
 • Bacaklar Diz

Soğutma aşamasının riski var mıdır?

Soğutma işleminin hasta üzerinde hiçbir olumsuz etkisi gözlemlenmemiştir. Soğutma sırasında aplikatör ile deri arasına özel bir koruma aparatı konulur. Soğutma sırasındaki tüm veriler 8 adet sensör ile ölçülür, böylece soğutma işlemi doktorun tam kontrolünde gerçekleştirilir.

Soğuk Lipoliz Uygulama Aşamaları

Ön muayene: Hasta uygulamayı gerçekleştirecek doktor tarafından muayene edilir. Hangi bölgede ya da bölgelerde normalin üzerinde yağ birikimi olduğu tespit edilir. Bu bölgedeki yağ miktarı ölçülerek uygulama esnasında hangi aplikatörlerin kullanılacağına karar verilir.

Uygulama aşaması: Muayene sonrası inceltme yapılacak bölgeye soğuk koruma dokusu yerleştirilir ardından bölgeye uygun aplikatör yerleştirilir ve soğutma işlemine geçilir.

Bu aşamada bölge -8 dereceye kadar soğutulur. Seans yaklaşık 60 dakika sürer. Seans sayısı tedavinin içeriğine göre belirlenir. Tedavinin vücut üzerindeki tam etkisi 6-10 hafta arasında görünmeye başlar. Uygulama sırasında hasta hiçbir ağrı ya da rahatsızlık hissetmez. Seans sırasında kitap okuyabilir, hatta uyuyabilir.

İlginizi Çekebilir  BodyTite

Soğuk lipolizin başarısı nereden gelir? Kilo alındığında yağ hücreleri büyür, yeni yağ hücreleri oluşmaz. Spor ve diyetle kilo vermek yağ hücrelerini azaltmaz, sadece yağ hücreleri küçülür. Bu işlem ile yağ hücreleri sayısı azaltılır. Böylece etkisini kalıcı olarak korur.

Soğuk Lipoliz Uygulamasının Avantajları

 • Etkisi kalıcıdır.
 • Hiçbir bir yan etkisi yoktur.
 • Hızlı, pratik tedavi sunar. Hasta için konforlu bir tedavidir.
 • Uygulama sırasında ve sonrası hasta hiçbir ağrı, sızı hissetmez.
 • İyileşme süreci gerektirmez. Hasta seans sonrası hiçbir kısıtlama olmadan günlük hayatına kaldığı yerden devam eder.
 • 18 yaşından büyük tüm sağlıklı kadın ve erkek tüm bireylerde uygulanabilir.
 • Seans sonrası hasta ne yapmalıdır?

Tüm bireylerde olduğu gibi aktif bir yaşam sürmek ve beslenmeye dikkat etmek sağlıklı bir yaşamın anahtarı olduğu unutulmamalıdır. Bunu dışında Soğuk lipoliz seansı sonrası hastaların yapması gereken özel hiç bir şey yoktur.

Ankara ‘da Soğuk lipoliz fiyatları 2024 ve bu yöntemle ameliyatsız bölgesel incelme hakkında detaylı bilgi almak için sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.