Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ulthera

Ulthera, ameliyatsız bir şekilde yüz, boyun germe ve kaş kaldırmaya imkan tanıyan bu uygulama ses dalgaları ile çalışır. Cildin yaklaşık olarak 3 milimetre altına ulaşan cihaz, kollajen üretimine katkı sunar. Herhangi bir hasar meydana getirmeyen cihaz, görüntüleme ultrasonu ile kullanılır ve bu sayede uygulamayı yapan doktor cildin altını görebilir.

Yollanan atışlar, bağ dokuyu yeniler ve ameliyatsız şekilde yüz estetiği yapılmış olunur. Ameliyat yöntemine başvurmadan cildi sıkılaştırmak ve gerdirmek, gevşeme ve sarkmaları ortadan kaldırmak için birebir olan Ulterapi, maksimum 60 dakikalık seanslara sahiptir ki bu yönüyle de oldukça elverişlidir. Ulterapi Tek seans uygulanıyor olması, diğer yöntemlere göre sahip olduğu avantajlar ve cihazın konforu arasındadır.

Ulthera İle Cilt ve Yüz Gençleştirme Ultherapy Uygulaması

Ameliyat yöntemini tercih etmeden yüz, boyun ve dekolte bölgesini gerdirmek isteyenler, kaşını kaldırmak isteyenler, vücutlarındaki sarkma ve gevşemelerden, yumuşamalardan kurtulup gençleşmek ve dinç bir görünüme kavuşmak isteyenler Ulthera ile işlem yaptırabilirler. Kırışıklık tedavisinde de kullanılan cihaz, cilde herhangi bir hasar vermez, kabuk ve yaralara, hatta kızarıklıklara bile yol açmaz.

Soymaya neden olmaması da cihazın bir diğer artısıdır. Göz çevresinde meydana gelen ve bakışları yorgun gösteren kırışıklıklar, dudak çevresindeki çizgiler, boyun bölgesi, yanaklar, cihaz sayesinde tedavi edilirler. Ve tüm bu bölgelerde uygulama tek seans uygulanır, seanslar bölgenin durumuna göre 30 dakikada bitebileceği gibi maksimum 60 dakikaya da çıkabilir. Ameliyat yöntemi ile kıyaslandığında bu süreler oldukça makuldür.

Ultherapy Uygulama Süreci

Ultrasound başlığın cilde temas ettirilmesi ile uygulanan yöntem, cildin 4 milimetre altına kadar termal ısı gönderir. Cilt yüzeyinde herhangi bir hasar meydana gelmez. Ulterapi ile cilt altı dokuların uyarılması ve kendilerini yenilemeleri hedeflenir. Böylece yeni kollajen oluşumu da desteklenmiş olunur. Zaman içerisinde de sıkılaşma gerçekleşir, ameliyat olmamasına rağmen yüze germe uygulanmış olunur.

İlginizi Çekebilir  Selülit Tedavisi

Ultherapy Hangi Bölgelere Uygulanır

Yanaklara, orta yüz bölgesine, çene çizgisine uygulanabilen, boyun ve gıdıda etki eden, kaş kaldırmak için kullanılabilen, kaş ve alın bölgesini toparlayan, göz kapağı veya dekolte bölgesindeki kırışıklıklara olumlu etki eden Ulterapi, çok fonksiyonlu, etkili bir cihazdır. Cihaz ile yapılan uygulama 30-60 dakika gibi kısa sürelere sahiptir. Tüm yüze uygulandığı taktirde işlem en fazla 1 saat sürmektedir. Minik iğne batmaları şeklinde bir acıya sebep olan cihaz, basit ve konforlu bir işlem süreci sağlar. Sıcaklık da hissedilen bir diğer unsurdur. Yani dayanılmayacak, ağrıya sebep olacak bir durum söz konusu değildir. Uygulamada anesteziye gerek duyulmaz, kremler yardımı ile hastanın isteğine ve hassasiyetine bağlı olarak uyuşturmalar yapılabilir. Ancak krem uygulaması da daha çok kırışık için yapılacak işlemlerde tercih edilmektedir.

Ulterapi Sonrası

Ulterapi, kişinin sosyal hayatına engel olmaz. Uygulamadan hemen sonra kişi hayatına kaldığı yerden devam eder. Yanık, leke, morluk, kızarıklık oluşmaz, cihaz yan etki barındırmaz. Ses dalgasından faydalanılan tek cilt sıkılaştırma işlemi olması, ameliyatsız bir yöntem olması, Ulthera’nın en önemli özelliğidir. 90 gün geçtikten sonra da işlem etkilerini tamamen gösterir ve cilt gün geçtikçe daha iyi bir görüntüye kavuşur. Sonuçlar da 2 sene boyunca sürer. Sarkma ve gevşemelerden şikayetçi olan, kaşlarını ameliyat olmadan kaldırmak isteyen herkes bu cihazı kullanabilir. Fiyatlar ise uygulama yapılacak bölgenin genişliğine ve atış sayısına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Ankara Ulterapi fiyatlarını öğrenmeniz için, bu teknoloji sahip doktorlardan muayene olmanız gerekmektedir.