Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Nem Dolgusu

Nem Dolgusu (Nem Aşısı) Nedir?

Nem Dolgusu; İnsanoğlu su içmeden 7 günden fazla yaşayamaz. Vücudumuzun yarısından fazlası da sudan oluşmaktadır. Tüm bunları düşündüğümüzde suyun ne kadar hayati bir önem sahip olduğu ortaya çıkar. Su cildimiz içinde çok önemlidir. İlerleyen yaşla birlikte cilt su tutma kabiliyetin kaybeder ve nem dengesi kaybolur, bazen de kalıtsal olarak doğuştan nem tutma kabiliyetin de az olabilmektedir.

Günlük su tüketiminin az olması (yetişkin bireyler için günde 1,5-2 litre su tüketimi gerekmektedir. Çay, kahve gibi içilen sıvılar vücudun daha çok su kaybetmesine neden olmaktadır.

Susuz kalmış ve nemini yitirmiş cilt kurur, çatlar, kırışır ve sarkar. Ayrıca cilt lekelerini oluşumu hızlanır. Nem dolgusu ile cildin kaybettiği nem dengesini tekrar normale döndürülür ve nem tutma kabiliyeti arttırılır.

Nem Dolgusunda Hedeflenenler

  • Cildin nem dengesinin sağlanması
  • Su tutma kabiliyetinin arttırılması
  • Cildi canlı bir görünüm kavuşturmak
  • Yüzeydeki kırışıklıkların giderilmesi
  • Yeni kırışıklık oluşumunun önlemek
  • Cilt lekelerinin giderilmesi

Nem Aşının İçeriğinde Ne Var?

Nem dolgusu formülünde, vitaminler, su tutan moleküller, mineraller, hiyalüronik asit bulunmaktadır. Aşı derinin nemlenmesini, beslenmesini sağlar, cilt içinde bulunan su tutma bariyerlerini güçlendirerek sonraki süreçte de su kaybının önüne geçer. İçerinde bulunan organik maddeler ve hiyalüronik asit nedeniyle ciltte ve vücutta herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmaz.

Nem Aşısı Nasıl Uygulanır?

Nem dolgu veya aşısı cerrahi bir estetik uygulama değildir, kesi açılmaz. Nem dolgusu yapılacak bölgeye önce anestezi özelliği taşıyan krem sürülür daha sonra aşı cilt altına şırınga ile enjekte edilerek işlem tamamlanır.

Nem Dolgusu Nerlere Uygulanır?

Nem aşısı yüz, gıdı, boyun, dekolte, el bölgelerinde uygulanır. Ameliyat içermemesi, seans süresinin kısa olması (maksimum yarın saat), kızarıklık, ödem vb. yan etkilere sahip olmaması diğer yöntemlere göre avantajlarıdır. Sağlıklı ve 20 yaş üstü tüm bireylere nem dolgusu yapılabilir. Kanser tedavisi gören kişilerde ve gebelerde Nem aşısı uygulanmaz.

İlginizi Çekebilir  Kaş Arası Dolgu

Nem dolgusu Sonrası

Nem dolgusunun etkileri seanstan hemen sonra görülmeye başlar. Cilt üzerindeki tam etkisi birinci ayın sonunda görülür. Yaşam biçimi, beslenme ve yaşa göre aşı etkisini bir yıla kadar korur. Ciltteki kurumanın derecesine göre seanslar tekrarlanabilir. Seans sayısını doktorunuz belirleyecektir.

Aşı sonrası su tüketimine dikkat etmek, aşırı güneş ışığına maruz kalmamak etkisinin kalıcılığını korumak adına önemlidir. Seans sonrası ilk 24 saat içinde sıcak su ile duş almaması ve alkol tüketmemelidir. Ankara nem dolgusu ve aşısı fiyatları, uygulama bölgesi ve içeriğin miktarına göre farklılık göstereceği için doktor muayenesi sonrası belirlenebilir.