Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Cilt Gözenekleri Sıkılaştırma

Cilt gözenekleri sıkılaştırma işlemleri artık oldukça sık yapılan bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır. Cilt gözeneği sıkılaştırma hem kadınların hem de erkeklerin çok sık yaşadığı bir problem olan, cilt yüzeyindeki akne ve siyah nokta oluşumuna da sebebiyet veren geniş gözeneklerin, tüm dünyada ilk, en basit ve etkili yöntemi; oldukça gelişmiş ağrısız ve acısız medikal cilt bakımı aquapeel cilt bakım cıhazının plexr plazma enerjisi ve dermapen yöntemlerinin deneyimli ellerde tek başına ya da uygun kombinasyonlarda kullanımıyla olur. CO2 fraksiyonel lazer ya da Q Switched Nd YAG lazer gibi yöntemler ile cilt gözenekleri sıkılaştırma işlemine destek olunur. Klinikte bahsedilen cihazların biri ya da bir kaçı uygun plan ve sistemle kombine edilir..

Cilt Gözenekleri Sıkılaştırma Ne İçin Yapılır?

İşlem hemen hemen her yaştan kadın ve erkeklerin daha parlak, sağlıklı temiz bir cilt görünümü elde edebilmesi ve geniş gözenekler sebebiyle cilt problemleri yaşamalarını önlemek amacıyla yapılmaktadır.

Cilt Gözeneklerini Sıkılaştırma Hangi Durumda ve Kimlere Yapılır?

Ciltte bulunan kıl kökü kanalları ile yağ bezi kanallarının cilt yüzeyine açıldığı minik kanallar olan gözenekler çeşitli sebepler ile tıkanır ve genişler. Bu durumda cilt gözeneği sıkılaştırma uygulamaları yapılması gerekir.

Cilt gözenekleri kimi zaman genetik faktörlerden kimi zaman ise yaşlanma, sigara alkol kullanımı gibi kötü alışkanlıklar ve güneş ışınları gibi dış etkenler sebebiyle genişler, genişleyen gözenekler akneye ve siyah nokta oluşumuna meyilli olur aynı zamanda ciltte hoş olmayan bir görüntüye de sebep olur. Bu durumda cilt gözenekleri sıkılaştırma işlemleri yapılmaktadır.

Cilt gözeneği sıkılaştırma işlemleri hem kadınlar hem de erkekler tarafından talep görmektedir. Cildinde sivilce ve siyah nokta problemi yaşayan ve geniş gözenekler bulunan tüm kadın ve erkekler uygulamayı yaptırabilir. Ancak uygulama lazer ışınları ile yapıldığı için bazı faktörlere dikkat etmek gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir  Sivilce izi tedavisi

Başta aquapeel ve plexr olmak üzere hem CO2 fraksiyonel lazer yöntemi hem de Q Switched Nd YAG lazer yöntemi ile cilt sıkılaştırma işlemi yapılmak istendiğinde uygulama açısından kişilerde şu durumların yaşanmıyor olması gerekmektedir; kişi hamile ya da emziren anne olmamalı, uygulama yapılacak bölgede aktif deri hastalığı ve açık yara bulunmamalı, aktif enfeksiyonu olmamalı, son üç ay içinde ağır deri hastalıklarını tedavi amacıyla kullanılmakta olan izotretinoin içerikli ilaçlar kullanmamış olmalı ve gençlik dönemini tamamlamış olmalıdır. Bu koşulların dışında kalan her yaştan kadın ve erkek uygun yöntem ile cilt gözeneklerini sıkılaştırma tedavisi görebilir.

Cilt Gözeneklerini Sıkılaştırma Yöntemleri

Cilt gözenekleri sıkılaştırma tedavisinde kullanılan ilk yöntem aquapeel ve plexr yöntemidir; bna ilaveten fraksiyonel lazer yöntemi ilave olabilir ve bunun için cilt yüzeyini, orta ve derin dermis denilen dokuyu hassas bir şekilde lazer ışını ile tedavi eden CO2 fraksiyonel lazer cihazına ihtiyaç duyulmaktadır. Co2 fraksiyonel lazer daha uygun hastalarda kullanılan cihazdır.Diğer tedavi yöntemi için ise Q Switched Nd YAG lazer cihazıdır. Cilt gözenekleri bu cihaz ile sıkılaştırılmaktadır.

 İşlem Ne Kadar Sürüyor?

Aquapeel ve/veya plexr ile gerektiğinde CO2 fraksiyonel lazer ve q Switched Nd YAG lazer ile ciltteki gözenekleri sıkılaştırma işlemleri yaklaşık olarak 30-40 dakika sürmektedir.