Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Sivilce izi tedavisi

Ankara Sivilce İzi Tedavisi

Sivilce İzi Tedavisi, Günümüzde (akne) sivilce izi tedavisi için pek çok farklı yöntem uygulanmaktadır ve etkili yöntemler sayesinde akne ve sivilce lekelerinden kurtulmak mümkündür.

(Akne) Sivilce İzi Tedavisi Ne İçin Yapılır?

Ergenlik döneminde ya da sonrasında ortaya çıkmış olan sivilcelerin ciltte bıraktığı olumsuz etkileri çukurlukları azaltmak için tedavi edilmektedir. Daha düzgün bir cilt görünümü elde etmek amaçlanır. Sivilce izi tedavisi süresi kullanılan yönteme göre değişiklik gösterebilmektedir.

Sivilce izleri için yapılan tedaviler önceden oluşmuş akneler ve sivilcelerin deri üzerinde bıraktığı izlerin, lekelerin yok edilmesine yönelik uygulanan tedavilerdir.

Sivilce İzi Tedavisi Hangi Durumda ve Kimlere Yapılır?

Sivilce izi tedavisi ciltte sivilceye bağlı olarak oluşan düzensizliklerin giderilmesi amacıyla yapılır. Bu tedaviler derideki çukurlukları giderirken cilde elastikiyet de kazandırır. Sivilce izlerinin tedavisi için uygulanacak yöntemler kişiden kişiye değişir ve her birinin uygulama açısından kişiye uygunluğu kontrol edilir. Lazer ile Ankara’da Plexr Sivilce leke tedavisi fiyatları 2024.

Plexr Sivilce İzi Tedavisi

Ankara sivilce izi tedavisi öncelikle plexr plazma enerjisi cihazı bunun yanında dermapen adı verilen cihazlar, altın iğneli radyo frekans cihazları ve fraksiyonel karbondioksit lazer cihazları kullanılmaktadır. Plexr plazma enerjisi cihazı sadece gerekli dokulara ulaşabilmesi ve altta kalan zedelenmesi gerekmeyen dokulara zarar vermemesi nedeniyle ilk sırada tercih edilir.  Son yıllarda tüm dünyada bu konuda iyi sonuçları ödüllerle de belgelenmiş plexr cihazı ve plazma enerjisi yardımıyla yapılan tedaviler hızlı ve ileri sonuçlar vermektedir.

Lazer Sivilce İzlerinin Tedavisi

Fraksiyonel karbondioksit lazer cihazlarında ise cilde mikroskobik kolonlar açılır ve cilt tedavisi termal hasar ile gerçekleşir. CO2 fraksiyonel lazer yöntemi de yine hamilelere, enfeksiyonu olanlara ve son 3 ay içinde izotretinoin kullanan kişilere uygulanmamaktadır. Akne ve sivilce lekelerinin fraksiyonel lazer ile tedavisinde ise işlem süresi 10 ila 30 dakika arasında değişmektedir.

İlginizi Çekebilir  Lazer Epilasyon

Dermapen Akne Lekesi Tedavisi

Dermapen adı verilen cihazlar küçük iğneler yardımıyla akne ve sivilce leke tedavisini gerçekleştirirken, altın iğneli radyo frekans cihazlarında hem cilde altın uçlu iğnelerle mikro delikler açılırken hem de cilde temas etmeyen ve iğne ucu ile cilde gönderilen radyo frekans ile ciltte kollajen ve elastin üretimi arttırılır. Dermapen cihazında kullanılan iğne ölçüleri 0.25 mm ile 2 mm arasında değişmektedir. Dermapende uygulamayı talep eden kişinin diyabetik hasta olmaması, kanser gibi hastalıklara sahip olmaması, hemofili olmaması, akciğer ve karaciğer yetmezliği yaşamaması, açık yarası ve enfeksiyonu olmaması gerekmektedir. Dermapen yöntemi ile sivilce izlerinin tedavi süresi 30-40 dakika arasında gerçekleşir.

Fractora Altın İğneli Radyo Frekans Sivilce Tedavi Yöntemi

İğneli radyo frekans işleminde cihazlar derinin 0.5 ve 3.5 mm altına girebilmekte ve cihazın ucunda kişiye özel olarak kullanılan 25 adet altın iğne yer almaktadır.  Eğer sivilce izlerinin tedavisinde fractora altın iğne yöntemi kullanılacaksa kişi kanser hastası olmamalı ve kalp pili bulunmamalıdır. Aynı zamanda altın iğne yöntemi epilepsi hastalarında, uçuğa, enfeksiyona sahip olan kişilerde ve hamilelerde uygulanmaz. Bunun dışında talep eden herkes altın iğne yöntemini kullanabilir. Altın iğne yönteminde de uygulama süresi yaklaşık olarak 30 dakikadır.

Bu yöntemler kombine edilebilinir. Hatta bazen mezodolgu, Mikrodolgu, ışıltı dolgusu, mezoterapi, dolgu yöntemleri ile kombine edilebilir.