Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Uyluk Germe

Uyluk Germe ameliyatı ile üst bacak içlerinde ve uylukta sarkan fazla derinin görsel açıdan verdiği rahatsızlığın yanısıra sarkan derilerin birbirine sürmesinden doğan pişikler çoğunlukla sağlık sorunlarını da beraberin de getirir. Bölgede oluşan aşırı terleme genital bölgede mantar ve benzeri rahatsızlıkların oluşumunada neden olur. Özellikle kıyafet seçimlerinde büyük sorun yaşanmasına neden olan üst bacak içi ve uyluk sarkmaları yazın bayanların mayo ve bikini giymelerini de büyük ölçüde engelliyor. Kişiyi içe dönük ve asosyal yapan problemin ortadan kalkması ise işin ehli estetik cerrahlar sayesinde oldukça basit bir hal alıyor.

Uyluk Germe Ameliyatı

Çoğunlukla aşırı kilo alıp vermeleri dışında yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen üst bacak içi ve uyluk sarkmaları çoğunlukla rahatsızlık verici bir durumdur. Bu rahatsızlığı gidermek ve sarkan derinin alınarak daha dinç ve gergin bir görüntünün elde edildiği ameliyat türlerine uyluk germe estetiği ameliyatı denir. Bölgedeki fazla deri ve yağlar alınarak gerçekleşen ameliyat izleri bikini de popo altında gizlenerek gerçekleştirilir.Çoğunlukla kasık bölgesinden 4 cm genişliğinde ve arka tarafa doğru ilerleyen bir kesi açılarak yapılan operasyon, hastane ortamında ve genel anestezi yöntemi ile yapılır.

Yapılan doğumlar ve metabolizmaya bağlı rahatsızlıklardan ötürü aşırı kilo alıp verenlerin dışında yaşlanmaya bağlı üst bacak ve uylukta yoğun deformasyon yaşayan ve vücut gelişim sürecini tamamlamış herkes uyluk germe ameliyatı olabilir.Vücudu elastik özelliğini yitirmeyenlerin yaptırabileceği  bu operasyon, aynı zamanda hamile olmayanlar emzirme dönemini geride bırakan annelere de uygulanabilir. İlaç tedavisi gören hastalar ise yapılacak tetkikler ve doktor oluru ile uyluk germe ameliyatı olabilirler.

Uyluk germe ameliyatında cerrahi müdehale ile fazla olan deri alınırken aynı zamanda yardımcı cihazlar kullanılarak yağ alımı da gerçekleşir. Ameliyat sonrasında bölgenin pürüzsüz hal alması için liposakşın ve lazerli müdehalelerde yapılarak fazla deri alımı sonrasında yağ dokularının neden olabileceği pütürlü doku tamamen ortadan kaldırılır. Lazer liposuction ve uyluk germe ameliyatları çoğunlukla kombine yapıldığı için daha olumlu ve kesin sonuçlar elde edilir. Her iki operasyonun kombine yapılıp yapılmayacağı kararı ise hastanın deformasyon durumuna bağlı olarak değişiklik gösterir.

İlginizi Çekebilir  Bölgesel incelme

Zamana yenik düşen bedende en çok sarkmaların yaşandığı ve yaşlanma belirtilerin hissedildiği bölge olan üst bacak ve uyluk bölgesindeki deformasyonlar çoğunlukla rahatsızlık vericidir. Bu rahatsızlığı ortadan kaldırmak için günümüzün teknolojisi ve işin uzmanı estetik cerrahların yetenekleri ile gerçekleşen ameliyatlarla, kısa sürede bölge toparlanıyor ve eski genç ve diri görünümüne kavuşturuluyor.

Özellikle yaz aylarında bikini ve mayo giymek isteyen hanımların korkulu rüyası olan üst bacak ve uyluk deformeleri çoğunlukla genital bölge başta olmak üzere kadınlarda aşırı terlemeye bağlı olarak sağlık problemlerin meydana gelmesine de neden oluyor.

Uyluk germe ameliyatı hastane koşullarında,  genel ve lokal anestezinin yanısıra gerekli görüldüğü hallerde sedasyon yardımı ile gerçekleşebilen uyluk germe operasyonu yaklaşık iki saat süren bir operasyondur.Kasık ve uyluk iç kısımlarından açılan kesilerle gerçekleştirilen  ameliyatta yara izleri bikini bölgesinde gizlendiği için fazla göze çarpmaz.

Gerçekleşen uyluk germe estetik ameliyatı sonrasında hasta doktorun gerekli görmesi halinde bir yada iki gün hastanede kalır.Hastaya ameliyat sonrasında üç hafta kullanması gereken bir korse giydirilir. Hastanın tuvalet ihtiyacını karşılarken dikişlerin mikrop kapmaması içinde büyük özen gösterilir.Dikişler eriyebilen özellikte olduğu için alınması gibi bir durum söz konusu olmaz.Hastanın dikişlerin açılmamsı için yürüme ve hareket etme eylemlerin de bir süre dikkatli olması da gerekir.