Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ankara Lipomatik

Lipomatik adını yağ aldırma için üretilmiş özel cihazdan almaktadır. FDA onaylı olan lipomatik sistemi, estetik cerrahi uygulamaların son nesil yöntemlerindendir. Belirli bir bölge ya da bölgelerdeki yağ dokularının alınması ve bölgesel incelme ve deride sıkılaşma sağlanır. Bu sayede vücuda yepyeni bir form verilebilir.

Lipomatik Öncesi Planlama

Hastanın sağlık kontrolleri sonrası Lipomatik için bir engel görülmediğinde planlama aşamasına geçilir. Tüm estetik uygulamalarda olduğu gibi öncelikle hastanın talepleri doktor tarafından dinlenir. Hastanın vücut yapısı, yaş vb. özelliklerini de dikkate alarak, hastanın beklentileri ve uzman görüşünü ortak bir noktada buluşturur. Planlama sonrası operasyon için randevu tarihi belirlenir.

Lipomatik Nasıl Uygulanır?

Lipomatik cihazında bulunan ince borular yağ alınacak bölgede açılan 3-4 mm’lik küçük kesilerden cilt dokusunun altına sokulur. Boruların titreşmesi ile yağ dokusu parçalanır ve parçalanan yağlar aynı borular aracılığı ile vakumlanarak vücuttan alınır. Bölgeye ve yağ dokusuna bağlı olarak bir seansta 3 ila 4 kg. yağ alınabilmektedir.

Kesiler estetik iplerle kapatılarak işlem tamamlanır. Uygulamanın yapılacağı bölge ya da bölgelere bağlı olarak lokal veya genel anestezi altında gerçekleştirilir. Mutlaka uzman ve deneyimli doktorlar tarafından ve hastane koşullarında yapılmadır. Aksi takdirde çeşitli komplikasyonların yaşanabileceği asla unutulmamalıdır.

Lipomatik Hangi Uygulama Alanları

Uygulama bölgeleri

 • Kalça, Popo
 • Basen, Bacak ve bacak iç bölgeleri
 • Üst kol
 • Karın
 • Göğüs

Lipomatik tek bir bölgede uygulandığı gibi aynı seansta birden fazla bölgede de uygulanabilmektedir.

Diğer Uygulamalara Göre Lipomatik Operasyonun Avantajları Nelerdir?

 • Yağ alımının yanı sıra cildin kolejen miktarı arttırılarak cilt sarkmalarında da toparlanma sağlar.
 • Yağ dokusu dengeli biçimde alındığı için işlem yapılan bölgede çökme yaşanmaz
 • Tasarımından gelen özelliği nedeniyle işlem sırasında doku altındaki damar, sinir ve kas yapılarına zarar vermez
 • İşlem sonrası oluşan ödem ve morluklar diğer uygulamalara göre çok daha az olmaktadır.
 • Basen bölgelerinde yapılan lipomatik işlemi sonrası selülitlerde de görünür bir iyileşme sağlanır.
 • İyileşme süreci diğer liposuction yöntemlerine göre çok daha kısadır.
İlginizi Çekebilir  Ankara Lazer Lipoliz

Lipomatik Sonrası

Lipomatik uygulama süreleri  uygulanan bölge ya da bölgelere göre farklı sürelerde tamamlanır. Birden fazla bölgeye aynı seans içinde müdahale edilebilmektedir. İşlemden birkaç saat sonra hasta aynı gün taburcu edilir. Hasta uygulama sonrası 1 ila 2 hafta sonra günlük hayatına rahatlıkla dönebilir. Operasyon sonrası hastanın yaklaşık 1 ay korse kullanması gerekir.

Uygulama sonrası etkileri hemen gözlemlenmektedir. 1. Ayın sonunda ise vücut tam olarak yeni görünümünü almış olacaktır. İşlem sonrası kişi beslenmesine dikkat ettiği ve beden olarak aktif bir yaşam sürdüğü sürece etkilerini çok uzun süre vücudunda taşır. Doktorunuz sizlere neler yapıp yapmamanız konusunda mutlak bilgilendirecektir.

Lipomatik cerrahi bir operasyon olduğu için mutlaka uzman ve deneyimli doktorlar tarafından ve hastane koşullarında yapılmadır. Aksi takdirde çeşitli komplikasyonların yaşanabileceği asla unutulmamalıdır. Ankara’da lipomatik fiyatları 2024 sarkmalara bağlı olarak alınacak yağ miktarı belirleyici unsur olacaktır.