Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Ankara Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği, sağlık sorunlarını ortadan kaldırmak hem de estetik olarak yaşlılık ve yorgunluk ifadesini silmek için göz kapağı estetiği önemlidir. Bu son derece hassas organ ve çevresinde cerrahi müdahale olmaksızın mümkün hale gelen uygulamaların mutlaka önceliği olacaktır.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Uygulamaları

Ameliyatsız göz kapağı estetiği için kullanılan Plexr soft surgery uygulaması yalnızca göz çevresinde değil, vücudun farklı noktalarında leke, ince kırışıklıklar, ben, akne ve izleri, cilt çatlakları gibi sorunlara karşı da kalıcı ve başarılı bir çözüm durumundadır. Yöntem tüm deri bölgelerinde ve tüm cilt türlerinde kullanılabilmektedir. Etkinliği bilimsel yayınlarla ve bir milyon keredem fazla uygulamayla kanıtlanmış ultherapy yöntemi ile ortalama 2mm ve üstü oranda kaş kaldırma sağlıyoruz.

Özellikle gözaltı torbalarını, üst göz kapağı sarkmalarını düzelttiğimiz ultera odaklanmış ultrason göz kapağı estetiği işlemini plexr plazma enerjisi ile Ameliyatsız göz kapağı estetiği uygulamada başarılı bir biçimde kombine ediyoruz. Yıllar içinde çok sayıda yaptığımız bu uygulamalara gözaltı ışık dolgusu işlemlerini de titizlikle planlayarak başarılı sonuçlar alıyoruz.

Plexr Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Ameliyatsız göz kapağı estetiği uygulaması için doktorun elindeki biraz kalın bir kalem ve ucundaki özel iğne, Plexr cihazının kendisidir. İğne cilde temas etmeksizin, cilt yüzeyinde hedef alanda nokta atışlarıyla dolaştırılır. Sistem maddenin 4. Hali olarak tanımlanan “plazma enerjisi” kullanılarak çalışmaktadır. Plazma enerjisi havadaki enerji yoğunluğunun yıldırıma dönüşmesi esnasında kullanılan ve açığa çıkan enerji olarak örneklenebilir. Gazın yüksek enerjiye maruz kalması sonucu plazmaya dönüşmesi durumu ortaya çıkıyor. İşte bu enerji cildin en üst tabakası olan epidermiste hasar meydana getiriliyor. Nokta atışlarla oluşturulan hasarlanmaya cilt tepki veriyor ve sıkılaşmaya derhal başlıyor.

İlginizi Çekebilir  Ameliyatsız Dekolte Tedavisi

Ameliyatsız göz kapağı estetiği uygulaması olan Plexr, lazerden tamamen farklı bir enerji türüdür. Lazerli tedavi yöntemlerinde oluşan çevre doku hasarları Plexr Soft Surgery yönteminde oluşmaz. Tedavi sonrasında uygulama yapılan cilt bölgesinde kabuklanma meydana gelmektedir. Yaklaşık bir hafta kadar devam eden kabuklanma döneminde ciltte leke kalmaması için bölgenin özel bir losyon ve yine özel bir fondöten ile kapatılması, güneş ışıklarından hatta yapay ışıklardan dahi korunması gerekir.

Hastanın durumuna ve yapılan uygulama planına göre 10-15 dakika içinde tamamlanan bir seanstır. Uygulama yapılan bölgede bir hafta kadar hafif kabuklanma olmakta, ardından oluşan yeni pembe dokulu cilt görüntüsü iki üç hafta içinde tamamen normale dönmektedir. Tedavi edilen hasar ya da yıpranmanın niteliğine göre bir ya da iki ay süren aralıklarla uygulamanın yenilenmesi gerekebilmektedir.

Bu uygulama, mutlaka uzman doktor tarafından yapılmalıdır. Plexr cihazının yanlış kullanımı, hastanın ön sağlık kontrollerinin yapılmamış olması, yeni sağlık problemlerine yol açabildiği gibi beklenen estetik düzelmeden ziyade hüsran yaratan görünümler ortaya çıkarabilir.

Geçmiş yıllarda sıklıkla duyulan göz kapağı ameliyatları artık neredeyse tarihe karışıyor. Çok ekstrem bir sorun olmadıkça göz çevresinde oluşan yıpranma ve estetik sorunlarında Plexr Ameliyatsız göz kapağı estetiği yöntemi ön plana çıkmıştır.

Üst ve Alt Göz Kapağı Sorunlarına Ameliyatsız Uygulamalar

Alt ve üst göz kapağında Ameliyatsız göz kapağı estetiği uygulamasında kullanılan bu sistemin hiçbir olumsuz yan etkisi tespit edilmemiştir. Dolayısıyla uygulama için herhangi bir yaş ve cilt türü kısıtlaması bulunmamaktadır. Genç yaşta akne, sivilce lekesi, ben ve yara izleri gibi sorunları çözebileceği gibi, ilerleyen yaşlarda deri sarkmaları ve ince kırışıklıklar için güvenle kullanılabilecek, oldukça konforlu bir çözüm yoludur. Ancak uygulama öncesinde herhangi bir hastalık tedavi sürecinin devam edip etmediği bilgisini, ilaç kullanım bilgisini uygulamayı yapacak uzman doktorla mutlaka paylaşmak gerekir.

İlginizi Çekebilir  Leke Tedavisi

Kendimizi ifade ederken en çok yüzümüzü ve özellikle de gözlerimizi kullanırız. İlerleyen yaşlarda vücutta oluşan yıpranmanın belirgin görünümünü yine yüzümüzde ve gözlerimizde yansıtırız. Bazen bu durum estetik bir sorun olmanın ötesine geçerek gözün görmesini engelleyen, dolayısıyla göz tembelliğine bile yol açarak görme alanı kaybına neden olan sonuçları üretebilir. Göz çevresinin estetik görünümü sosyal iletişim ve kendimizi ifade etme anlamında oldukça önemlidir.

Göz çevresinde, göz çukuru ve göz kapağında zamana bağlı oluşan katmanlanma durumunda ya da sağlık sorunları nedeniyle neredeyse gözün işlevini engelleyecek seviyede göz kapağı düşmesi durumunda da  Plexr Ameliyatsız göz kapağı estetiği yöntemi uygulanabilmektedir.

Ankara’da Ameliyatsız göz kapağı estetiği fiyatları için tedavide uygulanacak yöntem hakkında bilgi almak için aklınızdaki sorularınızı bize iletebilir bizlerden bilgi talep edebilirsiniz.