Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ankara Meme Küçültme

Ankara Meme Küçültme

Meme Küçültme; Meme büyütme estetiği kadar gündemde olan ve ihtiyaçlara yönelik şekilde hayata geçirilen bu işlem giderek yaygınlaşıyor. Birçok soruna bağlı olarak tercih edilmekte olan bu estetik operasyon sonrasında, göğüslerde gerçek anlamda bir dinlenme başlıyor. Doğuştan meydana gelen ya da sonradan kazanılan faktörlerden ötürü göğüslerde aşırı büyüme ve yağlanma, yaşa bağlı olarak gelişen sarkmalar ve göğüslerde çok fazla boşluk oluşabilir.

Sebebi her ne olursa olsun, sonuçlara başarılı bir şekilde ulaşmak her zaman daha önemlidir. Burada devreye giren Ankara meme küçültme estetiği sayesinde, oldukça başarılı sonuçlar elde edilir ve göğüslerinden yana şikayeti olan kadınlar ve erkeklerde küçültme işlemi yapılır.  Alanında Uzman Plastik ve Estetik Cerrahisi tarafından yapılan bu işlemde önemli olan her zaman göğüs bölgesinin sağlığını korumak ve estetik açıdan kişileri mutlu eden sonuçlara ulaşmaktır.

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Hem sağlıklı hem de estetik açıdan güzel görünen göğüslere sahip olabilmek için harekete geçen Ankara meme küçültme ekibi, bu alandaki uzmanlığını her geçen gün daha fazla gözler önüne seriyor. Son derece etkili bir şekilde yapılan meme küçültme işlemlerinde öncelikle göğüslerin ne kadar küçültülmek istendiğine odaklanılır.

Uygulama güvenli bir uygulama olduğu için, 18 yaşını dolduran her birey bu işlemden faydalanabilir. Büyümüş olan, yağ dokusu fazla olan, şişkinlik meydana gelen ve özellikle de hem yer çekiminden ötürü hem de yaşın ileri seviyede olmasından ötürü sarkan göğüsler için bu işlem gönül rahatlığıyla uygulanabilir.

2 ile 4 saat süren bir ameliyat türüdür. Göğüslerin büyüklük oranına göre sürede uzama ya da kısalma meydana gelebilir. Boyutlara bağlı olarak göğüslerde T kesi açılır ya da lolipop yöntemi uygulanarak yağ dokuları bu kesiklerden alınır ve göğüslerde küçültmeye gidilir. Ardından alınan yağ dokularının kısımları belli olmasın ve iz kalmasın diye estetik dikişler atılır. Oluşan boşlukları kapatmak amacıyla da memelerde dikleştirme işlemi de tercih ve ihtiyaca göre yapılabilir.

İlginizi Çekebilir  Ankara Meme Dikleştirme

Meme Küçültme Yöntemleri

Alanında uzman cerrahlar tarafından uygulanan yöntemlerle hayata geçirilen Ankara meme küçültme operasyonunda farklı yöntemlere yer verilebilir. Ancak genel olarak iki yöntem tercih edilir. Birinci yöntem ters T kesi yöntemidir. Bu şekilde kesik açılır ve fazla olan dokular kesilen alandan dışarıya alınır. Diğer yöntem ise lolipop yöntemidir ve bu yöntemde de dairesel kesikler atılarak fazla dokunun dışarıya alınması sağlanır. İki türlü yöntemde de başarılı sonuçlar elde edilir.

Meme Küçültme Öncesi

Her estetik operasyon öncesinde hastaların elbette beklentileri mevcuttur. Ankara meme küçültme kapsamında, bu alanda hastalarının beklentilerini karşılayabileceklerine dair sunumlar gerçekleşir. Küçültme operasyonu öncesinde mutlaka sigara ve alkol gibi maddelerden uzak durmaya özen gösterilmesi gerekiyor.

Aynı zamanda uzman hekimin verdiği tüm bilgilere de harfiyen uyum sağlanması gerekiyor. Bu şekilde hususlara dikkat edildiği takdirde, hem fiziksel olarak hem de psikolojik olarak operasyona hazır hale gelmek mümkündür. Korkulacak ya da stres yapılacak hiçbir durum söz konusu değildir.

Meme Küçültme Sonrası

Yapılan Ankara meme küçültme işlemi sonrasında 3 ile 7 gün boyunca dinlenme gerçekleştirilmesi gerekiyor. Göğüslerin üstüne yatmamaya özen gösterilmeli ve özellikle de ağır hiçbir şey kaldırılmamalıdır. Sporcu sütyeni kullanarak iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz.

Meme Küçültme Riskleri Nelerdir?

Belli başlı araştırmalar ve yapılan uygulamalara bakıldığında, Ankara meme küçültme kapsamında da herhangi bir zarar ya da riske rastlanmaz. Ancak her operasyonda olduğu gibi çok nadir görülen risklerden söz etmek mümkündür. Bu riskleri en aza indirmek için mutlaka alanında uzman doktorlardan tavsiye ve hizmet alınması gerekir. Var olan tüm risklere karşı önlemler titiz bir şekilde alınır ve operasyona geçilir.

Meme Küçültme Sonra İz Kalır mı?

İki türlü yöntemde de göğüslere kesikler atıldığı için hastalar tarafından en çok merak edilen durumlar içerisinde iz kalması yer alıyor. Ankara meme küçültme bünyesinde yapılan tüm işlemlerde, az miktarda da olsa iz kalma olasılığı hastalara net bir şekilde söylenir. Ancak izin kalıcı olmaması ve daha kısa sürede iyileşme sürecine geçilmesi için estetik dikişler atılır. Bu dikişler içten atıldığı için, iz kalma oranını da en aza indirir.

İlginizi Çekebilir  Ankara Meme Estetiği

Meme Küçültme Sonra Çok Ağrı Olur mu?

Profesyonel bir şekilde hayata geçirilen Ankara meme küçültme operasyonu sonrasında hafif ağrılar seyredebilir. Ancak hekimler tarafından temin edilen ağrı kesiciler, bu süreçte düzenli olarak kullanıldığı takdirde, hiçbir sorun teşkil etmez ve ağrılar kısa sürede kesilir. Ancak çok şiddetli ve hastayı uyutmayacak kadar bir ağrı meydana gelirse, mutlaka doktora başvurulmalıdır.

Meme Küçültme Kansere Sebep Olur mu?

Ankara meme küçültme öncesinde mutlaka mamografi merkezine bağlı şekilde çekimler yapılır. Göğüslere dair yapılan genel tetkiklerle birlikte bir kanser tümörü olup olmadığı incelenir. Tüm tetkikler yapıldıktan sonra işleme geçilir. Bu nedenle herhangi bir kanser türüne sebep olması mümkün değildir.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Tüm operasyonlardan sonra olduğu gibi Ankara meme küçültme operasyonundan sonra da ağır şeyler kaldırmamaya ve ağır egzersizler yapmamaya dikkat edilmelidir.

Ankara Meme Küçültme Fiyatları 2022

2022 yılında da en çok merak edilen konular arasında Ankara meme küçültme fiyatları 2022 yer alıyor. Fiyatlarda konuma göre, kuruma göre ve işlemlere göre farklılıklar meydana gelebilir.