Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Aqua Peel Cilt Bakımı

Aqua peel cilt bakımı ve yenileme bu alanda bir çok sorunu gidermek için kullanılmaktadır. Herhangi bir yan etkisi ve ağrı söz konusu olmadan son derece konforlu bir şekilde uygulanmaktadır. İşlem 3 adımdan meydana gelmektedir. 3 tip solüsyon bulunan bu uygulamada cilt sorunları ele alınarak gerçekleştirilir. İşlem süresi ortalama olarak 20-30 dakika arasında değişiklik gösterir.

Gözle görülür kırışıklıkların giderilmesinde, akne leke ve siyah noktaların temizlenmesinde ciltte meydana gelen ölü hücrelerin atılmasında ve temizlenmesinde yardımcı olmaktadır. Kısa bir sürede cilt gözeneklerinin açılmasında katkı sağlamaktadır.

Aqua Peel Nasıl Yapılır

Aqua peel ile cilt temizliği ve cilt sorunlarının giderilmesi adına geliştirilmiş bir sistemdir. Cihazın döner başlığı ve özel solüsyonları sayesinde ciltteki sorunların giderilmesinde son derece etkili bir cilt bakımı seçeneği haline gelmiştir. Üç aşamadan meydana gelen işlemde cilt yapısına uygun solüsyon tipleri bulunmaktadır.

Yaşlanmaya bağlı cilt bozulmalarının da önüne geçebilmek ve cilt elastikiyeti ile dirliğini koruyabilmek içinde uygulanabilir.

Aqua Peel ile Cilt Bakımında Aşamalar Nelerdir?

  1. AquaAHA; Laktik asit ile cildin temizlenmesine yardımcı olmaktadır. İçerisinde düşük miktarda alfa hidroksit asit bulunmaktadır. Solüsyon yeterli miktarlarda cildin ihtiyacına göre uygulanmaktadır. İşlem 10 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştirilmektedir. Temizleme ve peeling özelliğine sahip bu adımda, ölü dokuların giderilmesi ve tıkalı gözeneklerin açılması sağlanır.
  2. AquaSA; İçeriğinde düşük miktarda SA (Salisilik asit) bulunmaktadır. Aqua peel cilt yapısında uygun dozda 5 – 10 dakika arasında uygulanmaktadır. Cildin alt katmalarında kadar asidin emilmesi ve cildin yumuşamasına yardımcı olmaktadır. Leke ve siyah noktaların giderilmesinde etkili bir uygulamadır. Ayrıca yağlı cilt yapılarına uygundur. Ciltte meydana gelen bakteri ve parazitlerin temizlenmesinde etkilidir.
  3. AquaMS: Hidrasyon ve cildin beslenmesine yardımcı olmaktadır. Yapısında düşük dozlarda salisilik asit mevcuttur. Cilt alt katmalarında emilen salisilik asitin cildin beslenmesine ve yumuşamasına yardımcı olmaktadır. Uygulama süresi 5 dakika kadardır.
İlginizi Çekebilir  El Gençleştirme

Gelişmiş özelliklere ve ileri teknoloji bu cilt bakımı uygulamalarında cerrahi bir müdahale olmadan cildin temizlenmesine ve beslenmesine yardımcı olunmaktadır. Cilt yapısına uygun solüsyon seçilmektedir. Vortex şeklindeki başlık ve solüsyon ile cilt yumuşatılarak cilt soyma gerçekleştirmektedir. Vortex emiş, peeling ve dolgu aşamalarında oluşur.

Aqua Peel Uygulamasının Ciltteki Etkileri

  • Yüzeysel kırışıklıkların azaltılmasında ve giderilmesinde etkilidir. Akne ve siyah noktaların yok edilmesinde etki gösterir.
  • Pürüzlü cilt yapısının yumşatılmasına ve cilt gözeneklerinin açılmasına yardımcı olmaktadır.
  • Tek uygulamada temizleme, peeling, ekstraksiyon, hidrasyon ve antioksidan sağlar.
  • Kısa bir uygulama süresi bulunmaktadır. Cildin yenilenmesinde ve daha pürüzsüz bir hale gelmesinde katkı sağlar.
  • Cerrahi bir müdahale olmadan kısa bir süre içerisinde uygulanmaktadır. Sonuçları hemen gözle görülür.

Aqua peel cilt bakımı, cildin temizliği ve cildin sağlıklı görünebilmesi amacıyla uzmanlarca uygulanmalıdır. İşlem esnasın da dermokozmetik ürünler ile kombine edilebilir.

Buradaki amaç tıkanmış olan gözeneklerin temizlenmesi, cilde ihtiyacı olan oksijenin sağlanması, cildin parlak canlı ve taze bir görünüme ulaşması ve ciltte bulunan zararlı toksinlerin ciltten atılmasıdır.

cildi temizlemeyi ve tıkanan gözeneklerin açılması ile yaşlanmayı önleme amaçlı yapılan uygulamalardır. Bu uygulama günlük cilt bakımlarını destekler ve ciltteki yaşlanma etkilerinin önüne geçmeyi amaçlar.

Aynı zamanda Aqua peel işlemi ile cildin derinine inilerek temizlenmesini de sağlar. Cilt lekeleri için de kesin çözümler sunan bu uygulamasa cildin solgunlaşması ve deri döküntüsü yaşanması durumlarında da uygulanabilmektedir. Cildin kuruması, kurumaya bağlı olarak cilt yüzeyinde görünen ince çatlaklar, aşırı yağlanma ve yaşın ilerlemesiyle cilt yüzeyinde beliren ince kırışıklıklar da cilt bakımı uygulanabilmektedir.

Aqua Peel ile Akne Tedavisi ve Cilt Temizliğinde Kullanımı

Ciltteki küçük akneleri tedavisi, ufak sivilce izleri tedavisi, siyah noktaların yok edilmesi ve engellenmesi, cilt lekelerinin azaltılması durumları için de Aqua peel uygulanmaktadır. Bu medikal cilt bakımı uygulaması 20 yaşında ve üzerindeki herkese uygulanabilir. İşlem kapsamlı olduğundan ve birden fazla işlemi içerdiğinden belli noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Uygulama içinde yer alan peeling işlemi için kişinin cildinde açık yara ve enfeksiyon bulunmaması gerekmektedir. Ayrıca çok hassas cilt tipine ve belli cilt hastalıklarına sahip kişilerde de yapılmamalıdır.

İlginizi Çekebilir  Gençlik Aşısı

İşlemlerinin süresi cilt tipine ve yapılacak işlemlerin fazlalığına bağlı olarak değişmektedir. İşlem cildin temizlenmesi, gözenek açma siyah nokta ve aknelerin temizlenmesi, peeling, kollajen desteği, elastin uyarımı gibi tam kapsamlı bir şekilde yapılıyorsa yaklaşık olarak 1 ile 1,5 saat arasında gerçekleşebilmektedir.

Ankara Aqua peel fiyatları uygulamada çeşitliliğine göre farklılıklar göstereceğinden öncesinde muayene olup sizin gerekli uygulamanın tespit edilmesi gerekmektedir. Günümüz koşullarında hava kirliliği, stres, alkol, sigara, uykusuzluk, dengesiz beslenme, az su içme, güneşten korunamama gibi bir çok faktörden etkilenen cildimiz için uygun bakımlardan ş biri olan  aqua peel medikal cilt bakımı 20-30 dakika sürer ve 3-4 ayda bir rahatlıkla uygulanabilir.