Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ankara Lipoliz

Lipoliz yağ aldırma ameliyatlarına alternatif olarak ortaya çıkmış bir yöntemdir. Bölgesel olarak inceltmek için ortaya çıkmış etkili bir yağ hücresi azaltma yöntemlerindendir. İşlemi sadece uzman hekimin doğru yönlendirmesi ve uygunluğunu doğru tespit etmesi şartıyla Liposakşın işlemine benzer sonuçlar getirmesiyle birlikte, daha pratik ve kolay bir yöntemdir.

Başta basen, bel ve kalça olmak üzere, bacak kol, karın, çene altı, koltuk altı gibi bölgelerde uygulanmakta olan ve bu bölgelerdeki fazla yağ dokusunun eritilmesi için yapılan bir işlemdir.

Lipoliz Bölgesel Yağ Azaltma ve İnceltme

Vücut şekil bozuklukları yaşanması durumunda sıklıkla lipoliz işlemi uygulanmaktadır. Bununla birlikte selülit tedavisi ve yağ çekilme işleminin sonrasında ortaya çıkan biçim bozukluklarının ortaya çıkması gibi durumlarda da uygulanmakta olan bir yöntemdir.

Özellikle selülitler sebebiyle oluşan portakal kabuğu görünümünün yok edilmesinde etkili olan bu yöntem erkeklerin de sırtlarında oluşmuş yağ birikintilerini yok etmek için başvurdukları bir yöntemdir.

Lipoliz yöntemi belli şartlarla yöntemi talep eden herkese yapılabilir. Uygulanın yapılması için kişiye uygun olması gereken şartlar ise şunlardır; Bu yöntemi kullanmak isteyen kişiler 18 yaşından küçük olmamalı, gebe olmamalı ve emzirmemeli, şeker ve kanser olmamalı, karaciğer ya da böbrek bozukluğu olmamalı, mevcut bir enfeksiyona sahip olmamalı ve son olarak kişilerin ilaç alerjisi olmamalıdır.

Lazer lipoliz uygulamasında ise ekstra olarak operasyonda kombine olarak diod ve Nd-Yag lazerlerin kullanılmasından ibarettir.

Soğuk lipoliz yönteminde ise bölge dondurularak yağ hücreleri etkisi hale getirilir. Sıcaklığı -5 ile -11 derece arasında değişmekte, saf su ya da özel soğutucu soğutma sıvısı ile hareket etmektedir. Bu işlem uygun cihaz ve seanslarla yapıldığında kişi diyetine de uyum sağlarsa 4 – 5 ay sonra incelmeyi fark etmeye başlar.

İlginizi Çekebilir  Ankara Liposuction

Bu işlemin uygulamasının süresi bölgeye göre değişmektedir. İşlem bölgenin tespiti ile başlar ve işlemin yapılacağı bölge de işlemin süresini belirlemektedir. Göbek bölgesinde yapılan işlemler 45 dakika ile 1 saat içinde değişirken basen bölgesinin de işleme dahil olması ile işlem süresi 45 dakika daha artacaktır.

Belli seanslar halinde tamamlanır ve normalde 4 ila 8 seans arası sürecek olan işlemler yine bölgeden bölgeye farklılık göstermektedir. Bölgesel zayıflama uygulaması olan Ankara’da lipoliz fiyatları ve uygulamaları için detaylı bilgi almak adına bizlere sorularınızı iletebilirsiniz.