Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

BodyTite

BodyTite radyofrekans liposuction uygulama sırasındaki ses dalgaları sayesinde cilt yüzeyini sıkılaştırma ve şekillendirme işlemlerini gerçekleştirebileceğimiz bir işlemdir. Bu dalgalar sayesinde işlemden sonra ciltte meydana gelen sarkmalar engellenir.

Ankara BodyTite RadyoFrekans Liposuction Yöntemi Nedir?

Dünyada ve ülkemizde en çok yapılan estetik uygulamaları arasında gelen yağ alma işlemi olarak tanımlanan bu operasyon artık radyofrekans sayesinde yapılmaktadır. Uygulamalarda son iki yıla kadar kullanılan cihazlar vaser ultrason ve lazer cihazları idi. şimdi bunlara Radyofrekans BodyTite cihazı eklendi.

BodyTite Radyofrekans kullanılmasında esas amaç radyofrekans dalgalarının etkisi ile yağ eritilmesi (lipoliz) yapılarak, aynı zamanda da cildin sıkılaşmasında yardımcı olmaktır.

Yağ aldırma ameliyatlarında kullanılan cihazlarda istenen etki yağı eritmesinden çok özellikle aşırı yağlanmadan ya da bölgesel genetik yağlanmadan kaynaklanan ciltteki fazlalığı ısı etkisiyle adeta ütüleyerek sıkılaştırma sağlamasıdır. Çünkü altında yağ dokusunun desteği bulunan bollaşmış derideki kollajen lifleri gergin yapısını korumaya çalışır.

Sadece yağ alma yaparak deriyi kendi haline sıkılaşmaya bırakırsak bilimsel verilere göre % 10-12 civarı bir sıkılaşma elde ederiz. Özellikle altındaki yağ dokuyu sadece liposakşınla alınma sonucu kaybeden derideki kollajen lifleri gevşek halde kalır ve oluşan sarkmanın giderilmesi büyük oranda ancak uzun izler gerektiren germe ameliyatı ile mümkün olabilir. Bu yüzden işlem yapılırken derideki fazlalığı da düşünerek ısı etkisiyle maksimum ütülemeyi yapmak gerekir. Bu açıdan bakıldığında bir çok bilimsel çalışma sonucunda kullanılan cihazlardan lazerin % 20-25 oranda sıkılaşma sağlayabildiği gösterilmiştir.

Radyofrekans BodyTite işlemlerinde ciltteki sıkılaştırma oranının % 40-45 lere ulaşabildiği gösterilmiştir. İnsan vücudunda genel olarak yara iyileşmesi süreci bir yıldır. Bunun pratikteki anlamı bir yıl boyunca ciltteki sıkılaşma sürecinin işlem yapıldıktan sonra da devam edeceği dolayısıyla işlem sonrası yapılan diyet ve sporun da bu sürece çok olumlu katkısı olacağı gözlemlenmiştir.

BodyTite Uygulama Alanları

Çeşitli çap ve özellikte 1milimetreden 5 milimetreye kadar değişen ebatlarda yüz için Facetite boyun için Necktite selülit için Selutite Vücut için BodyTite başlıkları kullanılır.

Vücutta ise genel olarak işlem yapılması istenen durumlar;  Karın bölgesinde oluşan yağlanma ve sarkma probleminin giderilmesi için,  üst kollarda meydana gelen yağlanma ve sarkma probleminin giderilmesi için,  sırt bölgesinde oluşan yağlanma ve sarkma probleminin giderilmesi için,  bel bölgesinde oluşan yağlanma ve sarkma problemlerin giderilmesi için, Uyluk ve basen bölgelerinde yağlanma ve sarkma problemlerin giderilmesi için yüksek etkinlikte tedavi sağlamaktadır. Ciltte bilimsel yayınlara göre %45’e varan oranlarda toparlanma ve sıkılaşma sağlar ki bu oran cihazla elde edilmiş en yüksek orandır. Toparlama bir yıl boyunca devam eder.

İlginizi Çekebilir  Ankara Liposuction

BodyTite İşlemini Hangi Durumlarda Kimler Uygulatabilir?

Vücudumuzdaki hemen hemen her bölgeye BodyTite radyofrekans operasyonu yapılabilmektedir. En çok tercih edilen bölgeler İse bel, karın, sırt, basen, kol, gıdı, basen ve bacaklardır.

Bu yöntemin sağladığı avantajlardan bazıları ise yağların çekilmeden önce doku içerisinde parçalanıp sıvılaşmasının sağlanması ve böylece işlem sırasında emilimin çok daha kolay olmasıdır. Uygulanan bölgede ödem ve morluk olma ihtimalini yüksek oranda azaltır ve eşit kalınlıkta doku alınmasının sağlanmasına katkıda bulunur.

Bölgesel yağlanma problemi olanlar için BodyTite radyofrekans yağ aldırma işlemi son derece uygundur.  Fakat kalp pili olan,  metal imlan kullanan kişiler, hamileler, 4 ay öncesinde herhangi bir ameliyat geçirmiş kişiler ve diyabet kanser gibi metalik hastalıklara sahip olan kişilere bu işlem uygulanamaz.

Bu işlem sırasında kullanılan BodyTite bir yandan fazla yağ dokusunu emerken diğer yandan radyofrekans dalgalarını dokuya verir ve bu sayede ciltten yağ dokusu alınırken sıkılaşma işlemi de gerçekleşmiş olur.  Beş milimetre ile beş santimetre arası dokuya işlem yapılabilmektedir.

İşlem Ne Kadar Sürüyor?

Bütün BodyTite radyofrekans yağ aldırma işlemleri ameliyathane ortamında yapılır. Yapılacak uygulama yaklaşık 2-4 saat sürmektedir. İşlem sonrasında aynı gün içerisinde eve dönmesi mümkün olmakta ve kontrollü bir ağrı ve ödem olmaktadır. %70 ertesi gün günlük yaşamlarına geri dönebilirler. Doktorun önereceği şekilde korseyi 2-3 hafta süre ile kullanmak gerekir. Ödemlerin tamamen atılması birkaç ay kadar sürebilse bile incelmenin etkileri ilk haftadan sonra görülmeye başlar.

BodyTite ya da Diğer Yöntemler Arasında Nasıl Seçim Yapmalıyım ?

Bu konuda en doğru bilgiyi plastik cerrahınızdan alabilirsiniz. Ancak kabaca bu konuyla ilgili bilgileri toparlarsak şu konuların aklınızda kalmasında fayda var.

  1. Benim ihtiyacım sadece yağ aldırmakla sorunum çözülebilir mi ?
  2. İşlemden sonra ne kadar cilt sıkılaşmasına ihtiyacım olabilir ?
  3. İşlemi yaptırmak beni tüm sorunlarımdan kurtarır mı ?
  4. İhtiyacım olan diğer konularla ilgili yardımları nasıl ve nereden alabilirim ?
İlginizi Çekebilir  Ankara Lazer Liposuction

Bu Sorulara İlişkin Şu Cevapları Kendiniz Değerlendirin

  1. Hem ülkemizde hem de tüm dünyada sadece yağ aldırmakla sorun genellikle çözülemiyor. Bunun nedeni fazla kiloların aynı zamanda ciltte gevseklik bolluk ve sarkma yaratması. O halde seçilen yöntem ve cihaz bu fazla deriyi toparlamaya maksimum faydayı sağlamalıdır. Bu açıdan teknolojiyi gözden geçirdiğimizde Vaser ( ultrason ) yağları eritir; cilt sıkılaşmaya minimum etkilidir. High-definition ( Hi-def ) için gereklidir. Lazerli yöntem yağları, vaser yöntemine göre daha az eritir ve ciltte % 20-25 sıkılaşma sağlar. BodyTite yağları eritir ancak ciltteki sıkılaşmayı % 40-45 oranlarında sağlar.
  2. Normal yani klasik ameliyat sonrası cildin kendi haline bırakıldığında hiçbir cihaz ve yöntem kullanılmadığında toparlama kapasitesi % 10-12 civarındadır. Lazerli yapılırsa bu toparlama % 20-25 civarında oluşur. BodyTite ile ciltte sıkılaşma oranı % 40-45 civarında oluşur. Plastik Cerrahınızla konsültasyon sonrası hangi yönteme uygun olduğunuz belirlenir. Tüm dünyada temel olarak bu 3 teknolojik cihazlar yağ alma işlemleri için kullanılmaktadır. Bu 3 cihazın eş zamanlı kullanılmasına 3D liposakşın ( 3D: 3 Device ) yani 3 cihazı da olan kombine kullanması olarak tanımlayabiliriz.
  3. Boy kilo oranına bakıldığında 20 ve üstü kilo vermesi gerekenler mutlaka diyet programına alınmalıdır. Aslında diyet yerine sağlıklı beslenme programı demek daha doğru olur. İşlem öncesi vücut analizi cihazlarla yapılarak sonrasında ne kadar işleme bağlı ne kadar diyete bağlı forma girdikleri analitik cihazlarla takip edilir. BodyTite işlemi sonrası kısa sürede belirgin olarak bölgesel incelme ve bölgesel incelme sağlamada artmış motivasyon ve öz güven ile çok hızlı ve disiplinli olarak kilo verdikleri forma girdikleri ve bundan dolayı çok mutlu oldukları gözlenmektedir. Binlerce operasyondan edindiğimiz izlenim şudur: bu işlemi yaptırdıktan sonra pişman olan kişi oranı oldukça düşük ve % 0 ın altındadır. Daha da hafifleyen kişiler spor yapmak için de içten gelen bir güç heves ve zaman bulmaktadır. Bu açıdan bakıldığında kişinin kendine yapacağı en büyük iyiliklerden biri gibi düşünülebilir.
  4. Yağ alma ameliyatı ameliyat çeşitliliği göz önüne alındığında en büyük oranı kapsıyor ise. Şöyle ki bizlerin yapılan ameliyatların % 80 i vücut yağlarını aldırma ameliyatıdır ( BodyTite, Vaser, Lazer liposuction ). Bu açıdan bakıldığında kişilere sonrası için öncelikle etkinliği ve verimliliği kanıtlanmış şu profesyonel yardımlar sunulabilmelidir.) Beslenme Danışmanı: Şahsa özel programlar hazırlayabilen ve yaşam koçu gibi sıkmadan germeden takip edebilen doğru ölçümlerle uygun çözümler sunabilen bir diyet uzmanı olmalıdır.) Personal Trainer ( Kişisel Spor Eğitmeni ): İşlem sonrası ortalama 20-40 ders arası tamamen kişisel özelliklerinize göre dizayn edilmiş programla sonucu kısa sürede almanızı sağlayacak profesyonel yardımcı kişisel spor eğitmeni olmalıdır.) Yardımcı tıbbi cihaz ve yöntemler: Cilt sıkılaşması normalin altında bir hızla ilerleyen, tüm dünyada yardımcı cihaz olarak etkinliği kanıtlanmış FDA onaylı Velashape bölgesel incelme ve selülit tedavisi cihazı ya da lenf drenaj cihazı ödem atıcı ve veya lipoliz etkili sıkılaştırma etkili mezoterapiler homeoterapiler önerilmektedir.
İlginizi Çekebilir  Ankara Lazer Lipoliz

Bu Kadar Bilgiden Ne sonuç Çıkarmalıyım ?

Bölgesel incelme  Bölgesel zayıflama Fazla kilolardan kurtulma Aşırı yağlanmadan kurtulma gibi daha birçok isimle tanımlayacağımız çağımızın sorunu olan obezitede anlatılan bilgiler düşünce ve tercih karmaşası yaratabilir. Ancak en basit çözüm başlangıç için şudur:

Bunun anlamı şudur: İşi büyük oranda bu olan plastik cerrahlar dünyada kullanılan tüm cihaz ve yöntemleri en doğru teknikle ve beceriyle kullanırlar. Ve başarısız olma ihtimalini en aza düşürmek için en doğru ekip ve programı size sunarlar.

Ankara BodyTite fiyatları ve operasyonu uygulayan doktordan bilgi almak için sorularınızı iletebilirsiniz. Bodytite cihazını Türkiye de ilk sıralarda ve çok sayıda kullanan bir hekim olarak bu konuda yurt içinde ve yurt dışında bir çok kus ve ameliyat uygulaması konuşma ve paneller ile deneyimlerimi paylaştım ve paylaşmak için de halen davetler alıp organizasyonlara dahil oluyorum.