Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer Epilasyon, genetik özelliklerden ya da ilerleyen yaşamımızda hormonal değişimlerden kaynaklanan istenmeyen tüy miktarındaki çokluk estetik olarak özellikle kadınlarda rahatsızlık oluşturur. İstenmeyen bu tüylerden cilt sağlığını da korumak koşulu ile yüksek oranda kalıcı bir şekilde kurtulmak için lazer epilasyon yöntemi yaygın olarak kullanılmaktadır.

Lazer epilasyon vücutta istenmeyen tüylerin kökleri ile birlikte alınması işlemidir. Günümüzde lazer uygulamaları ile bu konuda oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Alexandrite Lazer Epilasyon Ankara

Epilasyon gereksiniminin lazer sistemiyle buluşmasının ardından en yaygın lazer kullanım şekillerinden biri haline gelen Ankara lazer epilasyon ile neredeyse tüm lazer merkezlerinde bulunan bir cihaz haline gelmiştir. Bu sisteminin bu kadar yaygın tercih edilmesinin nedeni hem uygulama prosedürlerinin oldukça kolay olması hem de hızlı lazerler olmaları nedeniyle günlük işlem sayılarını yüksek tutabilmeleridir. İşlemin seansları da oldukça kısa sürmektedir.

Alexandrite lazerin epilasyon uygulaması için tercih edilmesinin en önemli nedeni, bu uygulama ile kıllar, kökleriyle beraber yandığı için, lazer ışını gönderilen bölgenin kıllardan o an temizlenmesidir. Bu kılsız cilt yüzeyleri, birçok kişinin özel tercihi ve beğenisi durumundadır. Ayrıca bu sistemde ağrı çok az olur. Diğer tercih nedeni de bu uygulama konforudur.

Lazer Epilasyonda Yaş Aralığı yada Sınırı Varmı ?

Herhangi bir yaş sınırı olmamakla birlikte gelişme çağındaki çocuk ve gençlerde kullanılmaz. Genel lazer uygulamalarında olduğu gibi kalp, damar ve böbrek rahatsızlığı olanlar, hamile ya da emziren kadınlar, ilaç tedavisi sürdürenler, mümkün olduğunca lazer uygulamalarına maruz kalmamalıdırlar.

Lazer Epilasyon Tüm Kıl ve Ten Renklerinde Etkilimi ?

Alexandrite lazer epilasyon yapmak amacı ile açık ten ciltlerde uygulanabilmektedir. Çünkü bu cihaz ve kullandığı teknik, lazer ışınının melanin üzerinden cilde ve kıl köklerine etki etmesi üzerine kurulmuş bir çalışma sistemini uygular. Koyu cilt renklerinde melanin boyasının fazlalığı nedeniyle alınan enerji ciltte hapsolur. Bu yığılma durumu ciltte leke ve yanıklara yol açar.

İlginizi Çekebilir  Lazer Ben Tedavisi

Lazer Epilasyon Etki Mekanizması Nasıl Çalışmaktadır

Alexandrite lazer epilasyon şu şekilde çalışır; Vücuttaki kıllara ve cilde renk veren pigmente melanin denilmektedir. Deride ve kılda bulunan melanin maddesinin ne kadar yoğun olduğu yine kılın ve derinin rengini belirleyen unsurdur. Koyu renk melanin oranının yoğunluğuna, açık renk ise melanin miktarının azlığına ya da melaninin olmayışına bağlıdır. Afrika kökenlilerde melanin çok yoğunken, Slav ırklarında melanin çok azdır.

Alexandrite lazer cihazından gönderilen ışın, kıl yapısındaki melanin maddesi tarafından absorbe edilir. Mili saniyelik süreler içinde melanin, soğurduğu enerjiyi kıl köklerine ulaştırır. Enerji bu noktada ısıya dönüşür. Bu enerjinin etkisi ile kıl kökündeki hücreler ölür. Epilasyon amacına ulaşılmış olur.

Lazerli Epilasyonda Seans Sayısı Neye Göre Belirlenir

Lazer epilasyon uygulaması alanının genişliğine ve kıl yoğunluğuna bağlı olarak lazer epilasyon işlemi süresi değişir. Beş altı dakika gibi kısa bir sürede yüze uygulama tamamlanırken 40 dakikada bacaklar için lazer seansı tamamlanabilir.

Lazer epilasyon işlemi tek seansta tam çözüm üretmez. Uygulama anında olgun (anogen) kıl kökü hücreleri öldürülebilecektir. Henüz olgunlaşmamış (katogen ve telogen) kıl kökü hücreleri yaşamaya ve oluşmaya devam edecektir. Bu kılların olgunlaşması için dört ile sekiz hafta ara verilerek epilasyon seansı ihtiyaca göre birkaç kez tekrarlanmalıdır. Seanstan sonra, ciltte çok az şişme ve kızarıklık oluşabilir. Çoğunlukla bu durum birkaç saat içinde geçer. Kısa bir dinlenme ile günlük yaşama hemen dönülebilir.

Ankara Lazer epilasyon fiyatları uygulama yapılacak bölgelere göre artan seans sayısına göre belirleneceği için. İşlem yapılacak alanlara göre belirlenebilecektir.