Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

El Gençleştirme

El Gençleştirme için yapılan işlemler, zaman içinde en çok ihmal edilen vücut bölümlerinden biri olan ellerde meydana gelen değişikliklerin ortadan kaldırılması için talep edilmektedir.

El Gençleştirme Yöntemleri

Zamanla ellerde meydana gelen ince kırışıklıklar, doku kaybı ve yaşlanma gibi değişimlerin öncelikle plexr,  fraksiyonel lazer, dolgu ya da Q switch lazer yöntemi ile yok edilmesi işlemidir.

El gençleştirme işlemleri yaşlanma ve diğer sebeplerle el dokusunda oluşan deformasyonların giderilmesi amacıyla yapılmaktadır.

El gençleştirme işlemleri yaşlanmaya bağlı olarak elin üzerinde beliren ince kırışıklıklar ve güneş lekeleri oluşumu durumlarında yapılabilir. Ancak elleri gençleştirmek için uygulanan bu işlem yalnızca kırışıklıkların ortadan kalkması için kullanılan bir yöntem değildir. Ellerde zamanla hacim kaybı oluşur ve el üzerindeki deri gittikçe daha fazla incelir. Böyle bir durumda kemikler belirginleşir deri altındaki damarlar yüzeye daha yakın ve daha belirgin görünür.

Ellerin hacim kaybetmesi olarak adlandırılan bu durumun düzeltilmesi için de el gençleştirme işlemleri uygulanmaktadır. Bu işlemler yaşlanmanın etkisini yaşayan bütün hastalara ve kimi zaman genetik nedenlerle elleri olduğundan daha yaşlı bir görünüme sahip olan hastalara yapılabilmektedir.

Özellikle cilt altı dokusu kaybı yaşayan yani el sırtındaki cildi bol, kırışık ve belirgin damar görünümüne sahip olan hastalara yapılan bu işlemler, cildi kuru, ciltte incelme ve kırışma yaşayan ve zaman içinde güneşe bağlı olarak ellerinde lekelenmeler bulunan bütün hastalara uygulanabilmektedir.

Ancak plexr, CO2 fraksiyonel lazer ve Q switch lazer yöntemleri kullanılacak hastalarda hastanın elinde açık yara bulunmaması ve enfeksiyona sahip olmaması gerekmekte. Aynı zamanda hamle ve halen emzirme döneminde olan annelere uygulanması da sakıncalıdır. Ankara’da el gençleştirme fiyatları, gençleştirmek için muayene sonrası belirlenip yapılacak uygulama yönteme göre farklılık gösterecektir. Ellerde oluşmuş kırışıklık ve tedavi biçimine göre değişecektir.

İlginizi Çekebilir  Ameliyatsız Kol Germe