Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı uygulaması  (IAL sistem) saf hyalüronik asit kullanımı ve cilde 3-4 seans belli aralıklarla uygulanan aşı yardımıyla, ciltteki hücrelere kendini yenileme, nem, esneklik ve sıkılaştırma sağlayan bir gençleştirme programıdır. Yıllar geçtikçe yaşlanmanın etkilerinden korunmak için pek çok yönteme başvurulur ve bu yöntemlerden birisi de ülkemizde son yıllarda popüler hale gelmiştir.

Gençlik Aşısı (IAL Sistem) Uygulaması

Gençlik aşısı uygulanmasında temel amaç yaşlanmanın olumsuz etkilerine engel olmak ve bu etkileri ortadan kaldırarak kişiye daha taze ve daha genç bir cilt görünümü sunabilmektir. Bu yöntem ile yaşlanmanın etkilerini yok etmekle birlikte, bu etkilere engel olmak ve cilde pürüzsüz bebeksi bir görünüm kazandırmak da amaçlanmaktadır.

Özellikle yaşlanma etkilerinin en çok görüldüğü el, yüz ve boyun bölgelerindeki deforme olmuş deri görünümünün azaltılması gençlik aşısının uygulanma sebepleri arasındadır.

Gençlik aşısı uygulamaları ağırlıklı olarak yaşlanma ile ciltte yaşanan deformasyonların ortaya çıkması durumunda uygulanır. Yaşlanma ile birlikte zaman içinde cildin güneş ışınlarından etkilenmesi, devamlı olarak kullanılan alkol, sigara gibi kötü alışkanlıkların cildin erken yaşlanma eğilimi göstermesine sebep olması ya da genetik faktörler ile erken yaşlanmaya meyilli olma durumlarında da gençlik aşısı yönteminde başvurulmaktadır. Aynı zamanda ciltte azalan kollajen ve elastin miktarlarının arttırılması amacıyla uygulanmaktadır.

Gençlik aşısı 20 yaşından itibaren isteyen herkes için uygulanabilmekte olan bir gençleştirme yöntemidir. Bu yöntem tüm cilt tipleri için uygun olup, cildi güneş, sigara, alkol gibi dış etkenlerden zarar görmüş, yaşlanma süreci içine girmiş ve daha diri bir cilt görünümü isteyen herkese uygulanabilmekte ve belli seanslar sonucunda istenilen sonuçlar elde edilebilmektedir. Yöntem 20 yaş üzeri olan kadınların vücutlarının ağırlıklı olarak yüz bölgesinde kullanılmakla birlikte bütün bölgelere uygulanabilmektedir. Yaşlanmanın etkileriyle zaman cildin deforme olması sonucu talep edilen ve uygulanması ile birlikte cilde temiz, genç ve bebeksi bir görünüm kazandıran gençlik aşısı yöntemi yalnızca kadınlar değil erkekler tarafından da talep edilebilmektedir. Uygulamayı yaptıracak olan kişilerin uygulamanın yapılacağı gün, uygulama bölgesinde açık yarası olmaması ve deri hastalığına da sahip olmaması gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir  Altın İğne Tedavisi

Kullanılan Hyalüronik asitler bulunan hazır tüpler ya da mezokokteyller yardımıyla yapılmaktadır. Aynı zamanda bölgesel uyuşturucu kremler de uygulama esnasında kullanılmaktadır. Son yıllarda somon DNA aşısı ile hacmini yaklaşık 30 katı kadar su çekerek ileri derecede clidi besleyen yöntem oldukça etkili ve güvenilir bir biçimde kullanılmaktadır. Özellikle DMAE içeren mezoterapi kokteylleri uzman ve deneyimli ellerde kombine edilerek etkin ve yüz güldürücü sonuçlar sağlamaktadır.

Gençlik aşısı yöntemi ile cilt gençleştirme işlemi kremle yapılan bölgesel anestezinin ardından başlayarak yaklaşık olarak 15 dakika sürmektedir. Bir seans sonucunda etkileri görülmekle birlikte bu 15 dakikalık seanslar belli aralıklar tekrarlanmaktadır. Ankara gençlik aşısı fiyatları kullanılcak IAL sistem dozu ile belirlenir.