Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ankara Boyun Gıdı Germe Ameliyatı

Boyun Gıdı Germe Ameliyatı, diğer estetik ameliyat uygulamalarına göre daha zorlu olsa da sık tercih edilen operasyonlardan biridir. Gençleştirme etkili operasyon ile sarkık boyunlar ve boyundaki kırışıklıklar tarihe gömülüyor. Son zamanların özellikle bayanlar tarafından en fazla tercih edilen uygulamalarından biri olan boyun gıdı germe estetiği hakkında bazı bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Genetik faktörlere ya da zaman içinde oluşan hızlı kilo alıp verme, yaşın ilerlemesi gibi durumlara bağlı olarak boyun bölgesinde meydana gelen sarkmaların ameliyat yöntemi ile düzeltilmesi işlemine boyun gıdı germe ameliyatı denilmektedir.

Bazı bireylerde sarkma ve kırışıklıklar boyun bölgesi ile birlikte yüzde de meydana gelirken, bazı bireylerde sadece boyun bölgesinde görülen bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Yüz germe ameliyatının bir parçası olarak uygulanan bu işlem son zamanların sık uygulanan işlemlerinden biridir.

Boyun bölgesinde meydana gelen sarkma ve kırışıklıklar, yani gıdının oluşumu durumlarında yapılan estetik ameliyatlar gıdının yok edilmesi ve hastanın gergin, genç görünümlü bir boyun bölgesine sahip olması amacıyla yapılmaktadır. Yüz germe operasyonlarının devamı niteliğinde olan boyun gıdı germe estetiği ameliyatı hastanın genç görünmesine yardımcı olan uygulamalardandır.

Genellikle bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Çünkü bayanların derisi erkekleri derisine nazaran daha ince ve yumuşaktır. Sonuç olarak bayanların boyun bölgelerinde daha genç yaşta sarkma ve kırışıklık meydana gelmektedir.

Boyun Gıdı Germe Estetiği Ameliyatında Hangi Cihazlar Kullanılmaktadır?

Boyun gıdı germe estetiği ameliyatında kullanılan BodyTite NeckTite FaceTite cihazları ve Ulthera kullanılmaktadır.

Boyun Gıdı Germe Estetiği Ne Kadar Sürüyor?

Diğer yüz germe ameliyatları gibi gıdı germe ameliyatı da uzun bir süre gerektirebilmektedir. Ortalama olarak 1-2 saat süren operasyonda genel anestezi kullanılmaktadır. İyileşme sürecinin 1-2 ay olabileceği ameliyat sonrasında izler kolay farkedilemeyecek bir şekilde olacaktır.

İlginizi Çekebilir  Ankara Kaş Kaldırma Ameliyatı