Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ankara Yüz Estetiği

Yüz Estetiği; Hiç durmadan işleyen zaman ile beraber, yer çekimi kuvveti zamanla tüm okullarımızın aşağıya doğru çekilmesine sebep olmakta. İlerleyen zaman ile beraber önce vücudumuz elastik direncini kaybeder ve ardından kol ojen yapımız azalmaya başlar. Derimiz zaman içerisinde bir kumaş gibi incelir.

Cildin kol ojen yapısı sağlıklı bir cildin yapı taşıdır ve zaman içerisinde bu mekanizmanın yorulmaya başlaması sebebiyle üretim gençken olduğu gibi hızlı olmaz. Beslenme düzensizlikleri veya sigara gibi kötü alışkanlıklarımız cildimizin normalde olması gerekenden çok daha hızlı yıpranmasına sebep olur. Bu da ilerleyen yaşlarımız ile beraber yüz estetiği ameliyatları ihtiyacımız da artmaktadır.

Tüm yüzümüzde meydana gelen bu yaşlanma belirtileri ile beraber özellikle güneş ışığına maruz kalmış ciltlerde bu hasar tahmin edilenden çok daha fazla olmaktadır. Bütün dış etkilere maruz kalan cildimiz zamanla parlaklığını ve kalitesini kaybeder.

Ankara Yüz Estetiği Ameliyatı

Genç yaşlardan yüzde dolgunluk sağlayan yağ adacıkları bulunur. Bu yağ odacıklarının yıllar geçtikçe hacminde azalmalar meydana gelir ve bunları bir arada tutan bağlar gevşer. Göz altlarında ve yanaklardaki yağ Adaları birbirlerinden ayrılmaya başlarlar Yanak yağ adasının daha ağır olmasından dolayı Yer çekimi tarafından çok daha fazla aşağıya çekilebilir durumdadır.

Bizler bu durumu Gözaltındaki oluşan boşluk olarak tarif etsek bile bu durum aslında gözaltı yağlarının tek başlarına kalmış olmasından kaynaklanır. Bu sürecin ilerleyen aşamalarında çene kenarında sarkmalar meydana gelir. Bu durumla beraber kaşlarda ve göz kapaklarında düşüklük de oluşmaya başlar ardından boyun bölgesi yer çekimine karşı koyamaz. Yapılan yüz estetiği ameliyatları dokuları olması gereken yere tekrar geri getirmektir.

Yüz Estetiği Ameliyatları Ne İçin Yapılır?

Yapılacak yüz estetiği ameliyatları yüzdeki yaşlanma belirtilerinin ve sarkmaların hangi evrede olduğuna göre değişir. Eğer bir ya da ikinci evre yaşlılık belirtileri kişilerde görülüyorsa orta yüz germe işlemi tercih edilir.

İlginizi Çekebilir  Ankara Boyun Gıdı Germe Ameliyatı

Orta yüz diye tarif edilen kısım burun yanındaki oluktan dudak kenarlarının etrafı ve gözün dış sınırı boyunca bir çizgi çekilerek elde edilen bölgedir. İşlem saçlı deriden küçük bir kesi ile orta yüze Ulaşılması ya da alt göz kapağınızın kirpik dibinden yapılabilecek küçük bir kesi ile de uygulanabilmektedir. Eğer gözaltında fazla deri birikmesi var ise kirpik dibinden yapılacak kesinin olması mutlaktır.

Orta yüz germe ameliyatının yetersiz kalacağı durumlarda kulak önünden başlayarak Kulak arkasına doğru bir kesi yapılır ve yanak dokuları bu şekilde gerilmiş olur. Bu işleme Kaş kaldırma ve üst göz kapağı işlemede çoğunlukla eşlik eder. Eğer sadece germe işlemi yapılırsa yüzün tamamında ki bütünlük yeterince sağlanamaz.

Yüz Estetiği Ameliyatları Hangi Durumda ve Kimlere Yapılır ?

Eğer hastada yüz iskeleti erimeleri bulunuyorsa ya da yeterli yağ dokusu yoksa bu hastalara istenilen bölgelere yağ dolgusu ya da protez işlemi uygulanmaktadır. Elmacık protezleri germe işlemi seansından yerleştirilebilir ve ihtiyaç doğrultusunda üzerine yağ dolgusu uygulanabilmektedir.

Bu işlemleri tercih etmeniz için herhangi bir yaş aralığı bulunmamakta. Siz kendinizi bu işleme ne zaman hazır hissediyorsanız ya da hangisinin Sizin için uygun olduğunu düşünüyorsanız doktorunuzla beraber ortak bir karar verip sizin için gerekli görülen işlemleri gerçekleştirebilirsiniz

Cerrahi işlem ne kadar sürüyor ?

Uygulanacak ameliyat genel anestezi altında yapılır. Orta yüz bölgesine uygulanacak ise işlem yaklaşık 2 buçuk saat, Eğer yüzün tamamı için işlem yapılacaksa yaklaşık 4 saat kadar sürmektedir.

Eğer hastalar memnun olmadıkları birkaç noktaya aynı anda ameliyat gerçekleştirmek isterlerse bu mümkündür Örneğin burun ameliyatı, göz kapağı ameliyatı gibi işlemler yüz germe ameliyatı ile birleştirip aynı anda rahatsız olduğunuz bütün bölgeleri istediğiniz şekle getirme şansına sahipsiniz.

İlginizi Çekebilir  İple Yüz Germe Estetiği

Eğer yüz estetiği ameliyatları ile beraber göz kapakları işlemleri de yapılacaksa 30 dakika, Eğer kaş işlemleri yapılacaksa bir saat kadar süre bu hesaplamanın üzerine eklenir.

İşlemler sonrasında beş gün boyunca göz altınızda bantlar ve yanak germe işlemlerinden sonra da elastik bir bandaj takmış olacaksınız. Mevcut ameliyatım doğası gereği yaklaşık iki hafta iyileşme süreciniz olacak. Yapılan Bu işlem sonucu Uzun Yıllar Boyunca doğru bakım ve beslenme eşliğinde yeni görüntünüzü kullanabilirsiniz

Ameliyatsız Yüz Estetiği Uygulamaları

Fokuslu Ultrason cihazı ile ultrason ışınları cilt altına şok etkisi yapar ve böylece cilt yüzeyi kolajen dokuların güçlenmesi sağlanır. Estetik ameliyatı ile beraber destek olarak kullanılmaktadır.
Contlex HIFU cihazı da teknolojisi sayesinde cildin derinlikleri uyarılır ve gençleştirici uygulama sağlanmış olur.