Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ankara Meme Dikleştirme

Ankara Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme, göğüs sarkmasına yönelik olarak uygulanan ve tıp dilinde Mastopeksi olarak adlandırılan bu işlem, her geçen gün yaygınlaşmaya devam ediyor. Küçük göğüslü olanlara, büyük göğüslü olanlara ya da göğsünde herhangi bir nedenden ötürü sarkma meydana gelmiş olanlara uygulanan bir işlemdir. Tamamen alanında Uzman Plastik Cerrahları tarafından uygulanan bu işlemdeki öncelikli amaç her zaman göğüslerin daha dik ve daha güzel görünen bir görüntüye sahip olmasıdır.

Göğüs dokusu oldukça hassas bir dokudur ve zaman içerisinde belirli faktörlerin, yaş ve yer çekiminin de etkisiyle sarkmaya başlar. Özellikle de aşırı kilo ya da yağlanma problemi olan göğüslerde sarkmalar daha fazla meydana gelir. Burada devreye giren Ankara meme dikleştirme işlemi sayesinde kısa sürede çok daha genç ve diri görünen göğüslere sahip olmak mümkündür.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Deformasyona uğrayan, deride bollaşma, kırışma ve sarkıklar meydana gelen ya da içi boşalan göğüsler için en uygun yöntem elbette Ankara meme dikleştirme yöntemidir. Kas yerine daha çok yağ oranına sahip olan ve yaş ilerledikçe ya da hızlı kilo alıp verdikçe deformasyona uğrayan göğüsler hem sağlık açısından hem de estetik açıdan kötü bir görünüme kavuşur. Bu görünümü ortadan kaldırmak için uygulanan Ankara meme dikleştirme işlemi, huzursuz görünümleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Genel anestezi altında yapılan bir operasyondur. Hastalar için özel olarak hazırlanan silikon protezler, alt kısımdan kesikler açılarak göğüslere yerleştirilir. Meme bezlerine ve dokusuna zarar verilmeden bu işlemler aşama aşama gerçekleştirilir.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

18 yaşını dolduran her birey istek ve ihtiyacına yönelik şekilde Ankara meme dikleştirme işleminden faydalanabilir. Ancak daha çok, hızlı kilo alıp vermeden ötürü memeleri deformasyona uğrayanlar, yaş ilerledikçe memelerinde sarkmalar meydana gelenler ve özellikle de cinsel yaşamda daha fazla aktif olmak ve göğüsleri ile daha fazla gündeme gelmek isteyen yetişkin yaş grupları bu işlemi gönül rahatlığıyla yaptırabilirler. Ancak yaş sınırına mutlaka özen gösterilmesi gerekir. 18 yaşını doldurmamış hiçbir birey bu tür estetik operasyonlardan faydalanamazlar.

İlginizi Çekebilir  Ankara Meme Büyütme

Meme Dikleştirme Öncesi

Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi Ankara meme dikleştirme öncesinde de dikkat edilmesi gereken tüm hususlara detaylı bir şekilde dikkat edilmelidir. Alkol ve sigara tüketimi en aza indirilmeli ve hatta mümkünse tamamen kesilmelidir. Bol bol su tüketimine rutin olarak devam edilmeli ve göğüslere herhangi bir baskı ya da farklı bir işlem yaptırılmamalıdır.

Meme Dikleştirme Sonrası

Profesyonel bir şekilde uygulanan Ankara meme dikleştirme sonrasında da, iyileşme süreci boyunca bol bol dinlenmek gerekir. Temel ihtiyaçlar dışında çok fazla hareket etmemeye özen gösterilmelidir. Özellikle de ağır olan tüm egzersizlerden bu süreçte uzak kalınmalıdır. Anestezinin etkisi geçene kadar fiziksel ve psikolojik olarak farklı duygu ve düşüncelere dalmamak gerekir.

Aynı zamanda operasyon sonrasında göğüslere hiçbir şekilde baskı uygulanmamalı ve dar kıyafet giymekten kaçınılmalıdır. Sporcu sütyeni ya da bir beden büyük sütyenler kullanılarak göğüslerin iyileşme sürecinde salaş ve rahat kalmasına özen gösterilmelidir.

Meme Kaldırma Ameliyatından Sonra Emzirilebilir mi?

Meme kaldırma ya da Ankara meme dikleştirme operasyonu sonrasında emzirme yapılıp yapılamayacağı konusu da birçok anne adayı tarafından merak ediliyor. Uzman doktorlar tarafından yapılan ve tamamen profesyonel ölçekler kapsamında yapılan bu işlemde, süt verme fonksiyonunun kapatılmaması ve engellenmemesine özen gösterilir.

Özellikle de emzirme fonksiyonunun korunabilmesi için büyük bir titizlikle çalışma sergilenir. Emzirme kanallarının kapanmaması için özel teknikler uygulanır ve sarkıklık miktarına göre de titizlikle işleme devam edilir. Genel olarak emzirme için olumsuz bir yan etkisi bulunmaz.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatından Sonra Tekrar Sarkma Olabilir mi?

Profesyonel bir şekilde yapılan Ankara meme dikleştirme operasyonundan sonra, büyük değişimler sonucunda ufak çaplı sarkmalar elbette meydana gelebilir. Özellikle de hamilelik döneminden sonra ya da aşırı kilo değişimlerine uğradıktan sonra göğüslerde sarkmalar meydana gelme olasılığı da mevcuttur. Ancak yapılan dikleştirme operasyonlarında kullanılan tüm teknikler Sağlık Bakanlığı onaylıdır ve uzun vadelidir. Kalitesinden ödün vermeden yapılan işlem uzun vadede yeniden sarkmalarla karşılaşmanıza sebep olmaz.

İlginizi Çekebilir  Ankara Meme Küçültme

Meme Kaldırma Ameliyatı Memedeki Tüm Çatlakları Geçirir mi?

Tüm hususlar dikkate alınarak gerçekleştirilen Ankara meme dikleştirme işlemi sonrasında iz, leke ve çatlak durumları da en çok merak edilen konular içerisindedir. Memelere atılan kesikler, meme başının üzerinden ya da yanlarından atılmak zorundadır. Bu alanlardan atılan kesiklerin iz bırakmaması için estetik dikişler kullanılır.

Ancak doğuştan ya da yaşa bağlı olarak meydana gelen meme çatlakları, bu işlem sonrasında kaldırılması mümkün olmayan çatlaklardır. Meme başının altından alınan deri gereği, diğer alanlardaki çatlakların görünümünde hafifleme meydana gelir ancak tamamen ortadan kaldırılması beklenemez.

Göğüs Dikleştirme Sonrası Memede Kalacak İzler Rahatsız Edici midir?

Göğüslerin büyüklüğüne göre yapılan Ankara meme dikleştirme işleminde L, T ya da I şeklinde kesiler atılır. Bu kesiler estetik dikişle kapatıldıktan sonra alt kısımlarda 3.5 cm’lik bir iz kalır. Ancak bu izin göğüslerle kapatılması oldukça olağandır. Bu nedenle normal karşılanır.

Ankara Meme Dikleştirme Fiyatları 2024

2024 yılına özel geliştirilen Ankara meme dikleştirme fiyatları 2024 oldukça uygun fiyatlardır ve ihtiyacı olan herkes uzman şekilde hizmet alabilir.