Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Sonsuzluk Askısı

Sonsuzluk Askısı Nedir?

Sonsuzluk Askısı, kişinin yüzünde gerilme ve gençleşme sağlayan işlemler arasında yer almaktadır. Sonsuzluk askısı, ameliyatsız gerçekleşen kalıcı ve konforlu bir uygulamadır. Cildinde sarkık ve kırışıklıklar görülen kadın ve erkeklerde yapılan işlemlerdir. İnfinity lift olarak da bilinen bu uygulama, yüz kontürünün keskin bir şekle girmesini sağlamaktadır.

Yüzün tamamının gerilmesinde sıklıkla kullanılan estetik yöntemlerinden birisidir. Yüz ve boyundaki sarkmaları gideren ve etkileyici sonuçlar sunan bu uygulama uzun yıllar boyunca kullanılmaktadır. Yüz germe işleminin yanı sıra yüzdeki yaşlı görünümünde giderilmesinde sonsuzluk askısı uygulamalarından yararlanılmaktadır. Yaşlı bir görünümden genç bir görünüme kavuşmak, bu yöntemler sayesinde güvenli ve konforlu bir şekilde yapılmaktadır.

Lokal anestezi altında kısa sürede gerçekleşen ve günlük hayattan koparmadan basit bir şekilde yapılmaktadır. Ameliyatsız yüz germe işlemlerinin en etkilisi olan bu uygulama ile sarkık ve kırışıklık durumları giderilmektedir. Kalıcılığı diğer yüz germe operasyonlarına göre oldukça uzun olan bu işlem, doğru bir teknik gerektirmektedir.

Uygulama, içerdiği kolajen maddesi sayesinde ciltteki sarkma ve kırışıklıkları gidermekte ve ciltte yenilenme sağlamaktadır. Elastik bir yapısı olmayan bu işlemlerde zamanla ciltte sarkmalar meydana gelmemektedir. Dolayısıyla simetrik açıdan düzeltmeler yapmak daha kolaydır. Doktorlar aracılığıyla belirli bir tedavi planının hazırlanmasından sonra askı süreçleri başlamaktadır.

Sonsuzluk Askı veya Fransız Askısı Nasıl Yapılır?

 • İşlem öncesinde muayene gerçekleşmekte ve tedavi planı oluşturulmaktadır.
 • Sonsuzluk askı ve Fransız askısı işlemleri anestezi altında yapılmaktadır.
 • Kullanılan ipler, yüzün her iki yanına uygulanmaktadır.
 • Kulak üzerinden yerleştirilen ipler dikişe gerek kalmadan tamamlanmaktadır. Uygulama sonrasında iz kalmamakta ve günlük hayata kısa sürede dönülmektedir.

Kimler İçin Uygundur?

 • Cilt yapısının eski görünümde olmasını isteyenlere
 • Ameliyatlı işlemlere başvurmak istemeyenlere
 • Yüzünde sarkık ve kırışıklık sorunu yaşayanlara
 • Kısmi yüz felci sorunlarını yaşayanlara işlemleri uygundur.
İlginizi Çekebilir  İple Yüz Germe Estetiği

Sonsuzluk Askı Nasıl Uygulanır?

 • Uygulama öncesinde işlem yapılacak olan bölge belirlenmektedir.
 • Tedavi öncesinde anestezi uygulaması yapılmaktadır.
 • İpler deri altına yerleştirilmektedir. İplerin tutunma bölgesi kulak üzeridir. Dolayısıyla dikişe gerek kalmamaktadır.
 • Sonsuzluk askı uygulamasının işlem süresi yaklaşık 45-60 dakika arasında sürmektedir.

Hangi Bölgelere Uygulanır?

 • Yanaklar, çene altı, elmacık kemikleri, boyun bölgesi, göğüsler, kollar, bacaklar, kalça bölgelerine sonsuzluk askısı uygulaması uygulanmaktadır.

Infinity Lift Askısı Cerrahi Operasyona Alternatif Olabilir Mi?

Diğer yöntemlerin değil, yüz germe işlemlerinin bir alternatifi olarak öne çıkmaktadır. Ameliyatsız yüz askısı uygulamalarının en etkilisi olan bu işlemler, birçok özelliğe sahiptir. Bu uygulama sayesinde ifade bozukluğu meydana gelmemekte ve mimik bozulma durumları yaşanmamaktadır. Uzun ömürlü olması da ilk tercih edilen yüz germe işlemlerinden birisi olmasını sağlamıştır.

Infinity Lift Askısı Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Tedaviden sonraki 2 hafta boyunca ağız bölgesi çok fazla açılmamalıdır. Aşırı konuşmak ve aşırı mimik kullanmaktan uzak durulmalıdır.
 • Sonsuzluk askısı işleminden sonraki 3 hafta boyunca yüzüstü yatış pozisyonundan kaçınılmalıdır.
 • Şiddetli esneme hareketleri yapılmamalı ve özellikle çok konuşmaktan uzak durmak oldukça önemlidir.

Yan Etkileri Var Mı?

İşlemden sonra deride sertleşme, morarma ve ödem oluşumları meydana gelebilir. Ancak bu yan etkilerin süresi oldukça kısadır. Aynı zamanda uygulama sonrasında ağrı olabilmektedir. Bu ağrıların geçmesi için doktor kontrolünde ağrı kesici kullanılabilir. Sonsuzluk askısı işlemlerinde kullanılan ipler insan yapısına uyumludur. Dolayısıyla alerji riski bulunmamaktadır.

Operasyon Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

İşlemden sonraki iyileşme sürecinde dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Bunlar;

 • İşlemden sonra birkaç gün dinlenilmelidir.
 • Ağır ve zorlayıcı işlerden uzak durulmalıdır.
 • Uyku pozisyonu iyileşme sürecinde oldukça önemli bir konudur. Yüzüstü uyumak yüze baskı yapmakta ve bu durum olumsuz sonuçlara neden olabilir. Bundan dolayı yüzüstü yatış pozisyonundan uzak durulmalıdır.
 • Çene hareketleri en az seviyede kullanılmalıdır. Konuşurken ve gülerken dikkatli olmaya özen gösterilmelidir.
İlginizi Çekebilir  Facetite

Ne Kadar Gençleşirim?

Yüzdeki sarkmalar ve kırışıklıklar için en etkili yöntemlerden birisi askı uygulamalarıdır. Bu işlem ciltteki kolajen ve elastin dokularını harekete geçirmekte ve cildin yenilenmesi sağlanmaktadır. Yenilenme düzeyi yaşa, deforme duruma ve ek tedavilere ihtiyaç olup olmamasına bağlı olarak değişmektedir.

Etkisi Ne Kadar Kalıcıdır?

Bu uygulamada kalıcı iplikler kullanılmaktadır ancak yaşlanma sürecini durdurabilmek mümkün değildir. Yer çekimi etkisi sürekli olarak devam etmekte ve deri sarkması durumları ilerleyen zamanlarda kendisini göstermektedir. İyi bir işlem süreci ve bakımlar ile birlikte kazanılan yenilenme süresi en fazla 5 yıldır. 5 yıl ortalama bir süredir ve bazı kişilerde kalıcılık durumu daha az süreli olabilmektedir.

Ağrılı Bir İşlem Mi?

Görülen yan etkilerden birisi ağrılar olabilmektedir. Sıklıkla birkaç gün boyunca süren migren ataklarıyla karşılaşmak mümkündür. Bu ağrının süresi bazen bir haftaya yayılabilmektedir. Ağrılar, doktor önerisiyle kullanılan ağrı kesiciler ile giderilmektedir.

Tekrar İhtiyacım Olacak Mı?

İpli askı işlemlerinin her birisinde olduğu gibi askı uygulamalarında da süreç geçicidir. Uygulama sürecinde her ne kadar kalıcı iplikler kullanılsa da kolajen yıkımı sürekli olarak devam etmektedir. Bu uygulamanın ortalama kalıcılık süresi 5 yıldır. 5 yıl sonunda ihtiyaç duyulursa yeni bir işlem yapılabilir. Sonsuzluk askısının yanı sıra cerrahi germe işlemleri de gerçekleştirilebilir.

Bu İplikler Çıkarılabilir Mi?

Doktorun uyguladığı iplik malzemesi ait belgelere göre çıkarılma işlemi yapılmaktadır. Belgenin bulunmaması ipliklerin çıkarılmasını oldukça zorlaştıran bir süreçtir. İpliklerin çıkarılmasını kolaylaştıran unsurlardan birisi yuvarlak uçlu çıkıntıya ve eflatun renklerine sahip olmasıdır. Böylece uzman iplikleri rahat bir şekilde çıkarabilmektedir.

Neden Silikon Kaplı?

İnsanın yapısıyla uyumlu olan askıların kullanılmasında herhangi bir zarar yoktur. Özellikle sonsuzluk askısı işlemlerinin silikon kaplı olması vücutta daha az reaksiyona neden olmaktadır. Uzun süre kalıcı olan ve alerjik reaksiyon bulunmayan bu silikonların kullanılması insan sağlığı açısından önemlidir.

İlginizi Çekebilir  Ankara Yüz Estetiği

Neden Emilebilir Dikiş Kullanılmıyor?

Emilebilir dikişin kaldırma gücü düşük olmakta ve emildiği vakit etkisini hemen kaybetmektedir. Ancak emilebilir dikiş hastanın ihtiyacına göre kullanılabilmektedir.

Fransız Askısı ile Sonsuzluk Askısı Arasındaki Farklar Nelerdir?

 • Eflatun rengindeki iplikler kullanılmaktadır. Fransız askısında şeffaf dinamik askı kullanılmaktadır.
 • Hareketli dokularda Fransız askıdan faydalanılırken, ağır dokularda askı uygulaması öne çıkmaktadır.

Ameliyat Olmak Yerine İp Askılama İşlemi Daha Mantıklı Değil Mi?

Ameliyat ve ip askılama yönteminden hangisinin seçileceğine uygulamayı yapacak olan doktor karar vermektedir. İp askılama işlemlerinde deri sarkıklığı sorunu olan hastalara müdahale edilmektedir. Yüz germe ameliyatlarında cilt fazlalıkları giderilmektedir.

Sonsuzluk Askısı Fiyatları 2024

Benzer estetik amaçlı yapılan işlemlerinin fiyatlarını belirleyen bazı unsurlar vardır. Bu unsurlardan en önemlisi, işlemin yapılacağı alandaki sarkma ve kırışıkların yoğunluğudur. Bu sorunun yoğunluğuna göre uygulama merkezinden belirli bir fiyat aralığına ulaşmak mümkündür.

Ancak sonsuzluk askısı işlemleri ile ilgili detaylı bir fiyat aralığı öğrenebilmek için işlemin yapılacağı kurum ile iletişime geçebilirsiniz. Sonsuzluk askısı fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.